Genel

Pandemi tamamlayıcı sağlık sigortasına talebi artırdı

Sompo Sigorta Bireysel Teknik ve Sağlık Genel Müdür Yardımcısı Şenol Ortaç, Türkiye'de ve dünyada sağlık sigortasına olan ilginin ve ihtiyacın yükselmesinin kaçınılmaz olduğunu belirterek, "Bu yıl hayat sürdüğümüz pandemi gözler önüne serdi ki tamamlayıcı sağlık sigortası bir tercih değil gerçekten bir zorunluluk. Biz de bu anlamda ciddi bir talep yoğunluğuyla karşılaştık." ifadelerini kullandı.

Abone Ol  
 
67 / 100

Sompo Sigorta Bireysel Teknik ve Sağlık Genel Müdür Yardımcısı Şenol Ortaç, Türkiye’de ve dünyada sağlık sigortasına olan ilginin ve ihtiyacın yükselmesinin kaçınılmaz olduğunu belirterek, “Bu yıl hayat sürdüğümüz pandemi gözler önüne serdi ki tamamlayıcı sağlık sigortası bir tercih değil gerçekten bir zorunluluk. Biz de bu anlamda ciddi bir talep yoğunluğuyla karşılaştık.” ifadelerini kullandı.

Sompo Sigorta’dan yapılan açıklamaya göre, küresel salgınla bir arada geleceğe dair beklentiler ve sağlık harcamalarıyla alakalı öncelikler büyük bir değişime uğradı.

Pandemiyle bir arada sağlığın ne kadar kıymetli olduğuna dair farkındalığın yükselmesi, Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına (TSS) olan ilgi ve isteği de artırdı. 2019 Eylül ayında 1,2 milyon TSS sigortalısı varken, 2020 Eylül ayı itibarıyla bu sayı 1,6 milyonu geçti.

Salgın hastalıklar ve uzun vakit devam eden pandemi süreci, dünyanın bir gerçeği olarak hem sağlığı hem de bağımlılıkları etkiliyor. Nüfus artışı ve şehirleşme çevresel olarak başlayan salgınları küreselleştiriyor.

Sompo Sigorta, giderek yükselen sağlık harcamalarına paralel olarak sağlık sigortalarına yükselen isteği ayrıcalıklı özelliklerle tanıttığı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (TSS) ile karşılamayı hedefliyor. Sompo Sigorta, Kovid-19 dahil olmak üzere bütün salgın hastalıkları teminat kapsamına aldı.

– “Tamamlayıcı sağlık sigortası hizmetlerimizi kişiselleştirilmiş bir tecrübeye dönüştürdük”

Açıklamada görüşlerine yer verdiği Sompo Sigorta Bireysel Teknik ve Sağlık Genel Müdür Yardımcısı Şenol Ortaç, bütün dünyayı alarma yaşamış salgının hem harcama bağımlılıklarını hem de gelecek ile alakalı beklentileri değiştirdiğine ilgi çekti.

Hastalıkların ve tedavi maliyetlerinin sağlık sigortalarının önemini bir kez daha gözler önüne serdiğini açıklayan Ortaç, şunları kaydetti:

“Ülkemizde ve dünyada sağlık sigortasına olan ilginin ve ihtiyacın yükselmesi kaçınılmaz. Bu yıl hayat sürdüğümüz pandemi gözler önüne serdi ki tamamlayıcı sağlık sigortası bir tercih değil gerçekten bir zorunluluk. Biz de bu anlamda ciddi bir talep yoğunluğuyla karşılaştık. 2019 Eylül ayında 1,1 milyon TSS sigortalısı varken, 2020 Eylül ayı itibarıyla bu sayı 1,6 milyonu geçti. Bugün itibarıyla 577 adede ulaşan özel hastanelerin tüketimi da her geçtiğimiz gün artıyor. Sigortalı başına en çok yatırım yapan şirket olarak, hızla büyüyen bu alanda son bir senede sektör ortalamasının olabildiğince üstünde büyüme gözler önüne serdik. Bu hal hem kurumumuz hem de sektörümüzün sürdürülebilir karlılık hedefleri için kuvvetli bir esas oluşturuyor. Sompo Sigorta olarak bu alana yatırım yaparak tamamlayıcı sağlık sigortası hizmetlerimizi kişiselleştirilmiş bir tecrübeye dönüştürdük.”

– “Güçlü bir sağlık oyuncusu olmayı hedefliyoruz”

Ortaç, gerçekleştirdikleri yatırımların karşılığı olarak her yıl sektör ortalamasının üstünde büyüdüklerini belirterek, “Bu alandaki iddiamız, bizi sigortalılarımızın kendilerini tam emniyet altında hissedecekleri, yüksek nitelikte hizmeti en makul koşullarla alabilecekleri kuvvetli bir sağlık oyuncusu olma hedefimize bir adım daha yaklaştırıyor. Kovid-19’u derhal teminat kapsamı dahilinde değerlendirmeye başlayan lider şirketlerden biriyiz.” ifadelerini kullandı.

TSS’de sundukları ayrıcalıklı hizmetlerle pazarın büyümesine de katkı sağlamaktan memnuniyet duyduklarını izah eden Ortaç, “TSS konusu ile alakalı benimsediğimiz politikalar, müşterilerimizin sağlık tedavi ve muayene işlemlerini anlaşmalı özel hastanelerde ek fark ücreti ödemeden, çok makul fiyatlarla emniyet altında almasını sağlıyor. Üstelik çoğu sigorta paketinin sağlamadığı ayrıcalıklar barındırıyor. Kamu üniversite hastanelerindeki öğretim üyeleri muayeneleri için ödenmesi gereken fark ücretleri de kapsamımız dahilinde yer alıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri