Otomobil

Otomobilde Temmuz Liderleri!

Koronavirüs pandemisi nedeniyle aylardır artış eğiliminde olan otomobil satışlarında Temmuz ayı özelindeki liderler belli oldu

Abone Ol  
 
72 / 100

Koronavirüs pandemisi nedeniyle tüm sektörlerde olduğu gibi neredeyse durma noktasına gelen otomotiv satışlarında Mayıs ayından itibaren hareketlilik gözlenmeye başlamıştı. Bu kapsamda iki – üç aydır artış eğiliminde olan otomobil satışlarında Temmuz ayı özelindeki liderler belli oldu.

Koronavirüs pandemisinin ekonomi alanında yarattığı etki nedeniyle birçok sektörde olduğu gibi otomotiv sektöründe de bir süre üretim durmuş ve firmalar oldukça zor günler geçirmişti. Bu kapsamda Mayıs ayı ile beraber yavaş yavaş hareketlenmeler başlarken Haziran ayında normalleşme adımlarının kararlı bir şekilde kademeleri olarak uygulanmaya başlanması ile beraber otomotiv sektörü tekrardan eski haline dönme sürecine giriş yapmıştı. Satışlarda artış yaşanması ile beraber Temmuz ayı özelindeki otomotiv lideri modeller de belirlendi. Bu alanda Fiat Egea liderlik koltuğunda otururken onun en yakın takipçisi ise Renault Clio oldu. En çok satılan otomobil modellerini sizler için derledik.

Otomobilde Temmuz Liderleri! 2 – fiat egea

Temmuz Ayında En Çok Tercih Edilen Araçlar

Koronavirüs pandemisinin etkisinin azalması ile beraber Temmuz ayı özelinde vatandaşlar tarafından en çok tercih edilen araç modelleri şu şekilde:

  • Fiat marka Egea modeli: 12.143 adet
  • Renault marka Clio modeli: 5.563 adet
  • Renault marka Megane modeli: 4.408 adet
  • Dacia marka Duster modeli: 3.288 adet
  • Toyota marka Corolla modeli: 2.546 adet
  • Volkswagen marka Passat modeli: 2.355 adet
  • Opel marka Astra modeli: 2.080 adet
  • Honda marka Civic modeli: 1.917 adet
  • Hyundai marka Tucson modeli: 1.772 adet
  • Ford marka Kuga modeli: 1.369 adet

Söz konusu istatistikler ışığında 2020 yılının Ocak – Temmuz ayları arasında en çok tercih edilen araç modellerindeki ilk üç sıranın da aynı olduğu görülüyor. Bu kapsamda Ocak – Temmuz ayları arasında Fiat Egea’nın 36.992, Renault Clio’nun 24.389 ve Renault Megane’ın da 18.636 adet ile vatandaşların ilk üç tercihi arasında yer aldığının altı çiziliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri