Otomobil

Otomobil Galerilerine Veda mı Ediliyor?

Anahtar teslim internet üzerinden otomobil satışı

Abone Ol  
 

Tarihte pek çok anda olduğu gibi ekonomik kriz veya salgın hastalık dönemlerinde yeni ekonomik fırsatlar ve pazarlama stratejileri ortaya çıkmaya devam ediyor. Bu kapsamda korona virüs salgını çerçevesinde satışı internet üzerinden gerçekleştirilemeyen çok az şey kalmıştı. An itibariyle sıfır otomobiller de eve teslim ve anahtar teslimi biçiminde internet üzerinden satılabiliyor.

Güney Kore menşeli otomobil üreticisi şirket Hyundai, Rusya sınırları içerisinde herhangi bir galerici aracı olmadan araç satışı yapmaya karar verdi. Haber merkezlerine ulaşan bilgiler ışığında 2020 senesinin Ekim ayından itibaren Hyundai marka araç sahibi olmak isteyen Rusya’daki bireyler, direkt olarak internet üzerinden St. Petersburg şehrinde kurulu olan Hyundai Motor SNG fabrikası bünyesinden otomobil alımı gerçekleştirebilecek.

Söz konusu yeni satış yöntemi çerçevesinde galerilere ise yardımcı bir rol veriliyor. Bu rol ışığında galeriler, satış öncesinde otomobilleri hazırlayacak ve teknik servisleri ile ilgili her konuda ilgilenecek.

Otomobil Galerilerine Veda mı Ediliyor? 2 – hyundai otomobil

Sıfır Araç Satışı İçin Yeni Online Platform

Galeriden araç satışına veda edileceği hususunda elde edilen bir diğer bilgi ise söz konusu sıfır araç satışı için yeni bir dijital platform üzerinde çalışıldığı iddiası. Bahsi geçen dijital satış platformunun faaliyetlerine başlaması ile birlikte internet üzerinden sıfır araçların rezerve edilmesi, ödemelerinin yapılması ve sigortaya dair gerekli işlemlerinin gerçekleştirilmesi de mümkün hale gelecek.

Hangi otomobilin seçilip seçilmeyeceği fabrika deposunda gerçekleştirilecek ve satın alınan otomobiller eve kadar ulaştırılıp alıcısına teslim edilecek.

Küresel ölçekte faaliyet gösteren Güney Kore merkezli Hyundai markası inisiyatifinde 2020 yılının Ekim ayından itibaren uygulanmaya başlanacak olan internet üzerinden sıfır araç satışı ve tesliminin müşteriler tarafından sevilmesi ve sorunsuz bir şekilde uygulanması durumunda pek çok otomotiv firmasının da aynı yöntemi gündemlerine alacağı öngörülüyor. Bunun için öncelikle Hyundai markasının elde edeceği sonuçları görmek gerekiyor. Yine de net bir şekilde belirtebiliriz ki korona virüs salgını insan hayatının her alanında yeni dönüşümler yaratmaya devam ediyor ve bu da sonuncusu olmayacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri