EkonomiGenelGündemHaber

Osmanlı Saray Kadayıfı tatlı dünyaya açılıyor

Eser Turan,  yaptığı açıklamada, söz hususu yatırımları gerçekleştirmek adına bu zamanı Ar-Ge çalışmaları yaparak değerlendirdiklerini söyledi.

Abone Ol  
 
68 / 100

Osmanlı Saray Kadayıfı Yönetim Kurulu Başkanı Eser Turan, geçtiğimiz sene Katar, İran ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) gibi ülkelerden yatırımcılarla görüşmeleri olduğunu belirterek, “Bunun haricinde Almanya, Belçika, Portekiz ve Azerbaycan gibi ülkelerden de franchising teklifleri almaktayız.” dedi.

Eser Turan,  yaptığı açıklamada, söz hususu yatırımları gerçekleştirmek adına bu zamanı Ar-Ge çalışmaları yaparak değerlendirdiklerini söyledi.

Turan, “Hedefimiz, 2021 senesinın ilk çeyreğinde İstanbul başta olmak üzere Türkiye çapında 3 yeni mağaza, ardından 2021 sonuna kadar 5 yeni mağaza ile toplamda 8 yeni mağaza açarak ülke ekonomisine yarar sağlamak ve istihdam oluşturmak.” dedi.

Turan, bu amaçlar tarafında üretim bantlarını genişletmeyi amaçladıklarını kaydetti.

Geçen sene Katar, İran ve BAE gibi ülkelerden yatırımcılarla görüşmeleri olduğunu belirten Turan, “Bunun haricinde şimdiye kadar Almanya, Belçika, Portekiz ve Azerbaycan gibi ülkelerden de franchising teklifleri almaktayız.” dedi.

 

– “Online satış ağımız ve davetiye merkezimizi güçlendirdik”

 

Yaptıkları başka çalışmalara da değinen Turan, “Türkiye ve dünya adına bu tür pandeminin olmamasını temenni ederdik. Bu tarz kriz zamanlarında işletmelere yatırım gerçekleştirmek eskilerin söylemiyle ‘krizlerde dükkanını boyayan kazanır’ mantalitesiyle çevrimiçi satış ağımızı ve davetiye merkezimizi güçlendirecek birtakım çalışmalar yaptık. Sosyal medyayı da aktif kullanarak bu tür bir olasılığa hazır olduğumuza inanmaktayız.” ifadelerini kullandı.

 

– “Türkiye çapında yüzlerce franchising müracaatı aldık”

 

İstanbul’da Eyüpsultan/Alibeyköy, Fatih/Şehremini, Bahçelievler ve Kısıklı’da olmak üzere 4 şubeleri bulunduğunu belirten Turan, “Türkiye çapında yüzlerce franchising müracaatı aldık ve bunun altyapısını oluşturmaktayız. 2021 senesi itibarıyla bu konuyla ilgili istekleri karşılamaya başlayacağız.” dedi.

Şu anda menülerinde fıstıklı Osmanlı saray kadayıfı, fındıklı Osmanlı saray kadayıfı, sultaniye, burma ve künefe olmak üzere 5 tür ürün bulunduğunu izah eden Turan, “Geleneklerimize bağlı kalarak daimi genişliyor ve yeniliyoruz. Avrupa’da birtakım zincir markalarla etkileşim halindeyiz. Avrupa’nın detaylı noktalarında Osmanlı ve Anadolu lezzetlerinin tadım ve tanıtımını gerçeklştirmeyi planlamaktayız.” diye konuştu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri