EkonomiGenel

Oruç Reis’in Doğu Akdeniz’deki çalışma süresi uzatıldı

İlana göre, Oruç Reis sismik inceleme gemisinin zamanı 29 Kasım'a uzatılan Doğu Akdeniz'deki çalışmalarına, Ataman ve Cengizhan adlı gemiler eşlik etmeyi sürdürecek.

Abone Ol  
 
71 / 100

İlana göre, Oruç Reis sismik inceleme gemisinin zamanı 29 Kasım’a uzatılan Doğu Akdeniz’deki çalışmalarına, Ataman ve Cengizhan adlı gemiler eşlik etmeyi sürdürecek.

Oruç Reis’in daha önce 23 Kasım’a kadar bölümde çalışma gerçekleştireceği ilan edilmişti.

Oruç Reis sismik inceleme gemisi, doğal kaynak aramaları başta olmak üzere her türlü jeolojik, jeofizik, hidrografik ve oşinografik incelemeleri gerçekleştirebiliyor.

Dünyadaki tam donanımlı ve çok hedefli nadir inceleme gemilerinden biri olan Oruç Reis’te, 2 ve 3 ebatlı sismik, gravite, manyetik jeofizik incelemeleri yapılabiliyor. Gemi, 8 bin metre derinliğe kadar 3 ebatlı, 15 bin metre derinliğe kadar iki ebatlı sismik operasyonları gerçekleştirebiliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri