Ekonomi

Oruç Reis sismik araştırma gemisinin Doğu Akdeniz’deki çalışma süresi uzatıldı

Oruç Reis'in sismik çalışma yürüteceği alan amacıyla 27 Ağustos'a kadar devam edecek yeni Navtex (Denizcilere Duyuru) ilan edildi.

Abone Ol  
 
58 / 100

Oruç Reis’in sismik çalışma yürüteceği alan amacıyla 27 Ağustos’a kadar devam edecek yeni Navtex (Denizcilere Duyuru) ilan edildi.

İlan daha evvel 23 Ağustos olarak duyurulmuştu, yeni bildiriyle vazife zamanı 4 gün uzatılmış oldu.

Buna göre Oruç Reis, Ataman ve Cengiz Han adlı gemilerle beraber Doğu Akdeniz’de Kıbrıs açıklarında daha evvel ilan edilen bölümde sismik çalışmalarını yürütecek.

Oruç Reis sismik inceleme gemisi, kıta sahanlığı ve natural kaynak aramaları başta olmak üzere her türlü jeolojik, jeofizik, hidrografik ve oşinografik incelemeleri gerçekleştirebiliyor.

Tam donanımlı ve çok hedefli dünyadaki nadir inceleme gemilerinden biri olan gemide, 2 ve 3 ebatlı sismik, gravite, manyetik olarak jeofizik incelemesi yapılabiliyor. Gemi, 8 bin metre derinliğe kadar 3 ebatlı, 15 bin metre derinliğe kadar iki ebatlı sismik operasyonları gerçekleştirebiliyor.

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri