Sağlık

Örnek Halay!

Çankırı'da yapılan sosyal mesafeli halaya Bakan Fahrettin Koca dikkat çekti

Abone Ol  
 

Korona virüs salgınına karşı verilen mücadelede taraflı tarafsız herkesin övgüsünü toplayan Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca, Çankırı’da yapılan bir köy düğününden gelen maskeli ve sosyal mesafeli halay fotoğrafını sosyal medya hesapları üzerinden paylaştı.

Mart ayından bu yana korona virüse karşı verilen başarılı mücadele kapsamında takdirleri toplayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çankırı’dan gelen örnek bir halay fotoğrafını Twitter hesabı üzerinden paylaşıma sundu. 1 Haziran tarihinden bu yana normalleşme adımlarının uygulanmaya başlandığı ülkemizde düğün ve kutlamaların da 1 Temmuz tarihinden itibaren başlamasına karar verilmişti. Her ne kadar düğünler başlasa da pratikte ne gibi bir sonuç ortaya çıkaracağı henüz kesinleşmiş değildi. Bu kapsamda ise Sağlık Bakanı Koca’dan oldukça bilgilendirici ve eğlenceli bir paylaşım geldi.

Hakan Erdoğan adlı vatandaşın, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya “Biz de halay çekiyoruz hem de maskeye ve sosyal mesafeye dikkat ediyoruz” notuyla gönderdiği halay fotoğrafı, Bakan Koca’nın Twitter hesabı üzerinden paylaşıldı. Çankırı’nın Ilgaz ilçesindeki Kuyupınar köyünde yapılan bir düğüne ait olduğu belirtilen fotoğraf ile yeni normal düzeni içerisinde her şeyin insanların hassasiyetine bağlı olduğu belirtildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da söz konusu fotoğrafı “Çankırı’dan örnek” notu ile paylaştı.

Örnek Halay! 2 – sosyal mesafeli halay 2

Türk Bayraklı Halay Çubuğu!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya Hakan Erdoğan isimli bir vatandaş tarafından iletilen düğün fotoğrafında, Çankırı’nın Kuyupınar köyündeki vatandaşların halay çekme biçimleri oldukça beğeni topladı. Fotoğrafta halay çeken kişiler tarafından kullanılan halay çubukları üzerinde yer alan Türk bayrakları da herkesin takdirini kazandı. Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca tarafından örnek bir uygulama şeklinde paylaşılan fotoğrafta insanların halay esnasında el ele tutuşmak yerine üzerinde Türk bayrağı yer alan halay çubukları ile birbirine tutundukları görülüyor. Bu örnek uygulama sayesinde de hem korona virüse karşı önlemler kapsamında sosyal mesafeye dikkat edilmiş oluyor hem de Türk bayrağı detayı sayesinde çok daha anlamlı düğün kareleri ortaya çıkıyor. Sağlık Bakanı Koca da tüm vatandaşların bu fotoğrafı örnek alması gerektiğini vurguluyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri