GenelTeknoloji

OPPO, INNO DAY 2020’de entegre bir geleceğe imza attı

OPPO, 'Geleceğe Adım Atın' temasıyla Çin'de gerçekleştirdiği "INNO DAY 2020" faaliyetinde, insan-teknoloji iletişiminin geleceğini meydana çıkaran OPPO X 2021, OPPO AR Glass 2021 modellerini ve OPPO CybeReal AR programını tanıttı.

Abone Ol  
 
65 / 100

OPPO, ‘Geleceğe Adım Atın’ temasıyla Çin’de gerçekleştirdiği “INNO DAY 2020” faaliyetinde, insan-teknoloji iletişiminin geleceğini meydana çıkaran OPPO X 2021, OPPO AR Glass 2021 modellerini ve OPPO CybeReal AR programını tanıttı.

OPPO’nun, ‘Geleceğe Adım Atın’ temasıyla düzenlediği INNO DAY 2020 faaliyeti Çin’in Shenzen kentinde gerçekleşti. OPPO etkinlikte, tecrübe interneti esası üstünde artan yeni vizyonu ‘İnsanlık için Teknoloji, Dünya için İyilik’ ve ‘3+N+X’ teknoloji geliştirme stratejisini paylaştı. Etkinlikte ayrıca, genişletilebilir ekrana (rollable screen) sahip akıllı telefonu OPPO X 2021, artırılmış gerçeklik gözlüğü OPPO AR Glass 2021 ve artırılmış gerçeklik programı OPPO CybeReal AR da ilk kez tanıtıldı.

Etkinlikte konuşan OPPO’nun Kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Tony Chen, OPPO INNO DAY 2020’de, şirketin ‘erdemli inovasyon’ yolunda gelişmeye kararlı bulunduğunu ve 3+N+X teknoloji geliştirme stratejisiyle çok daha çok ileri teknolojiye sahip ürün tasarlayacaklarını vurguladı.

OPPO’nun insanların çevrelerindeki güzellikleri yakalamaları ve geleceğe dair hayal güçlerini serbest bırakmalarını sağlamlaştırmak için teknolojiyi kullandığını ifade eden Chen, sözlerine şu şekilde devam etti:

“OPPO’nun uzun vadeli gelişimi için 3+N+X teknoloji geliştirme stratejisini başlatmaya karar verdik. ‘3’, OPPO’nun dünya çapındaki kullananlara birleşik bir akıllı hayat getirmesine yardımcı olan üç esas teknolojiyi, yani donanım, program ve hizmet teknolojilerini ifade ediyor. ‘N’, suni zeka, emniyet ve gizlilik, multimedya ve ara bağlantı dahil olmak üzere OPPO’nun esas becerilerini temsil ediyor. Son olarak, ‘X’, yeniliği teşvik eden ve kullanıcı tecrübesini büyük ölçüde iyileştiren hızlı şarj teknolojisi gibi en yeni ve farklılaştırılmış teknolojiler ile stratejik kaynakları ifade ediyor.”

OPPO Başkan Yardımcısı ve OPPO Araştırma Enstitüsü Başkanı Levin Liu da “Teknik yetenekler ilerletmek önemli, yalnız bunları yenilikçi bir şekilde birleşik etmek daha da önemli. OPPO, faydaları kullananlara sunmamız ve bütün karmaşıklığı bize bırakmamız gerektiğine inanıyor.” yorumunu yaptı.

– OPPO geleceğin teknolojik keşiflerini tanımladı

OPPO Ar-Ge’sinin elastik ekran alanındaki en yeni başarısı olan OPPO X 2021 genişletilebilir ekran (rollable screen) konseptli akıllı telefon, kullananlara daha natural bir interaktif tecrübe sunuyor.

Bu konsept cihaz, Roll Motor transfer organı, bölümler arası boşluk bulundurmayan ekranı destekleyen ikisi bir arada plaka ve Warp Track yüksek mukavemetli ekran katmanı (0,1 mm) gibi OPPO’nun sahip bulunduğu üç orjinal teknolojiyi kullanıyor. En ufak boyutlarda 6,7 inç (17,01 cm), en büyük boyutlarda ise 7,4 inç (17,89 cm) ölçeğinde genişleyebilen bir OLED ekranı olası kılıyor. Böylece kullanıcılar ekran büyüklüğünü kendi ihtiyaçlarına göre ayarlayabiliyor.

OPPO’nun artırılmış gerçeklik gözlüğü OPPO AR Glass 2021, OPPO’nun dijital dünyada yaptığı keşiflerle gerçekleştirdiği sıçramayı çok güzel ifade ediyor. Yepyeni bir tasarıma sahip olan OPPO AR Glass 2021 selefine göre aşağı yukarı yüzde 75 daha hafif. Temel bileşenleri arasında Birdbath optik çözümüyle de donatılan OPPO AR Glass 2021 kullanıcıyı sarmalayan bir tecrübe yaşatıyor. Bununla bir arada OPPO AR Glass 2021’de stereo balık gözü kamera, uçuş zamanı algılayıcı (ToF) ve bir adet RGB kamera gibi detaylı algılayıcılar var. Bu algılayıcılar, akıllı telefon iletişimleri, hareket tabanlı iletişimler ve mekansal yerelleştirme gibi yalnızca bir dizi natural iletişimi desteklemekle kalmıyor, üç ebatlı mekansal lokalizasyonu saniyenin binde birine yakın kesinlikte hesaplıyor. Gerçek vakitli pozisyonu sıksık güncelleyerek ve geri açıklamada bulunarak artırılmış gerçeklik aleminde kullananlara gerçekçi ve natural bir mekansal iletişim tecrübesi yaşatıyor.

CybeReal AR programı gerçek vakitli, yüksek hassasiyetli yerelleştirme ve sahne tarife gerçekleştiren mekansal hesaplama teknolojisinden güç alıyor. OPPO’nun tam olarak dünyayı santimetreye kadar doğru bir şekilde tekrar yapılandırma, gerçek vakitli yüksek hassasiyetli yerelleştirme ve kullanıcının gerçek dünya algısını ve anlayışını zenginleştiren OPPO Cloud teknolojilerini içine alan üç esas teknolojisi doğrultusundan destekleniyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri