Otomobil

Opel’in Logosunda Değişim

Yeni logo ile daha radikal adımlar atıldığı söylendi!

Abone Ol  
 
63 / 100

Dünyaca ünlü otomotiv markası Opel, 1963 yılından bu yana ürettiği tüm araçlarda herkesin görmeye alışık olduğu o bilinen logosunu kullandı. Ancak küresel ölçekte faaliyet gösteren firma, uzunca bir süredir kullanmakta olduğu bu logoyu yeni Mokka ile değiştirme yoluna gitti.

Bir çember ve çemberin içinde yer alan şimşekten meydana gelen Opel’in bilinen logosu, hem araç sahipleri hem de otomobil tutkunu takipçiler tarafından bir hayli benimsenmiş durumda idi. Fakat yıllar içerisinde araçlarında yaptığı yeniliklere ek olarak logosunu da yenilemek isteyen Opel firması şimdiye dek herhangi bir radikal adım atmamıştı. Son olarak görücüye çıkan yeni SUV modeli Opel Mokka ile firma logo konusunda daha radikal bir adım atma kararı aldı.

Dünyaca ünlü otomotiv markası Opel’in son ürettiği ve otomobil tutkunları tarafından bir hayli beğeni toplayan SUV modeli Opel Mokka ile firma birtakım yeni politikalar izleme kararı aldı. Bu kararların en başında da 1960lı yıllardan bu yana büyük oranda sabit tutulan ve çok küçük değişikliklerle günümüze kadar ulaştırılan şirket logosu yer aldı. Opel markası, günümüze kadar taşıdığı bilinen logosunu yeni aracı Mokka ile birlikte tanıtımı gerçekleştirilen yeni ve radikal bir logo ile değiştirdi. Peki, yeni logoda ne gibi değişiklikler göze çarpıyor?

Opel’in Logosunda Değişim 2 – opel 1

Radikal Değişim

Dünyaca ünlü otomotiv markası Opel’in son olarak ürettiği aracı olan SUV modeli Opel Mokka ile beraber tanıtımını gerçekleştirdiği yeni logosunun dizaynı bilinen Opel logosu ile oldukça benzer hatlara sahip olsa da 1963 yılından bu yana logo konusunda tutarlı bir yol izlemeyi tercih eden firmanın söz konusu yeni logo ile daha radikal adımlar attığı söylenebilir. Önceki logoda çemberin üst tarafında yer alan Opel yazısının, yeni logo ile beraber daha ince bir yazım fontuna dönüştürülerek çemberin alt kısmına taşındığı görülüyor. Opel çemberi ise çok daha ince bir hale dönüştürülmüş durumda. Opel’in Dizayn Sorumlusu Başkan Yardımcısı Mark Adams da yeni logonun şu ana kadarki en radikal değişimleri bünyesinde barındırdığını ve bu açıdan oldukça heyecan verici olduğunu belirtiyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri