Sağlık

Okullara Hibrit Yöntem mi Geliyor?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni eğitim - öğretim döneminde hibrit eğitim modelinin uygulanabileceğini açıkladı

Abone Ol  
 

Dün gerçekleştirilen Bilim Kurulu toplantısının ardından kamuoyuna açıklamalarda bulunan ve basının sorularını yanıtlayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni eğitim – öğretim yılı kapsamında bazı hibrit yöntemlerin önerilebileceğini belirtti. Peki nedir bu hibrit eğitim modeli?

Dün düzenlenen Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından çeşitli açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni eğitim – öğretim döneminde hibrit eğitim modelinin uygulanabileceğini açıkladı. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri geçtiğimiz günlerde yeni eğitim – öğretim senesi olan 2020 – 2021 yılının 31 Ağustos gününde başlatılacağını ilan etmişti. Bu konuda da açıklamalarda bulunan Fahrettin Koca, 31 Ağustos tarihinin şimdiki koşullar ışığında alınmış bir karar olduğunu fakat o gün yaklaştıkça herhangi negatif bir ihtimalin ortaya çıkması halinde geçtiğimiz eğitim – öğretim döneminde yapıldığı gibi online, uzaktan erişim ya da hibrit olarak yeni azı yöntemlerin uygulanabileceğini kaydetti.

Okullara Hibrit Yöntem mi Geliyor? 2 – fahrettin koca

Hibrit Eğitim Nedir?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yeni eğitim – öğretim yılı kapsamında gerek duyulması halinde uygulanabileceği belirtilen hibrit eğitim modeli, harmanlaştırılmış öğrenme biçimi olarak bilinmektedir. Karma eğitim adı da verilen hibrit modelde, online ve yüz yüze eğitim modelleri birlikte uygulanır.

Hibrit eğitim modeli sayesinde, dijital temelli öğretim imkanı ile öğrenciler istedikleri noktalardan ve istedikleri zamanda çalışabilme olanağına erişirler. Bunun yanında öğretmen ve öğrenciler yüz yüze bir biçimde tartışıp öğrenme durumunu gerçekleştirebilecekleri bir olanak da tercih etmek isteyenler için ek olarak sunulur.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyurulmuş olan 31 Ağustos tarihine gelindiğinde eğer hala korona virüs salgınının risk taşıyan etkilerinin toplum genelinde devam ettiği gözlenirse hibrit eğitim modelinin uygulanabileceğini belirten Bakan Koca, bu açıklamasıyla şimdiden ülke genelindeki tüm öğrencileri heyecanlandırdı. Yeni eğitim – öğretim dönemi olan 2020 – 2021 senesi kapsamında okullarına dönme ve hem arkadaşlarına hem de öğretmenlerine kavuşma hayali kuran öğrencilerin kafasında söz konusu açıklamalar sebebiyle belli soru işaretleri oluşmuş görünüyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri