Genel

Öğretmenler okullarda mesailerine başladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un EBA üzerinden açılış konuşmasıyla başlayan uygulamada ilk ders, Kovid-19 salgınına karşı koruyucu ve engelleyici tedbirler ile okulda uyulması gereken kurallar oldu.

Abone Ol  
 
62 / 100

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un EBA üzerinden açılış konuşmasıyla başlayan uygulamada ilk ders, Kovid-19 salgınına karşı koruyucu ve engelleyici tedbirler ile okulda uyulması gereken kurallar oldu.

Daha sonra Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Adnan Boyacı EBA üzerinden öğretmenlere seslendi.

Okul yöneticileri ve öğretmenlerin okullardaki mesleki çalışmaları 18 Eylül Cuma gününe kadar devam edecek.

Edirne

Edirne’de de vazife gerçekleştirdikleri okullara gelerek mesleki eğitim çalışmalarına katılan öğretmenleri Süleyman Demirel Fen Lisesi’nde Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı karşıladı.

Kovid-19 salgını nedeniyle zorlu bir dönemden geçtiklerini izah eden Arpacı, şu şekilde konuştu:

“Yeni eğitim öğretim yılımız hayırlı olsun. Ayrı kaldığımız dönemde sizi çok özledik. Öğretmen ve öğrenci olmazsa okullar bomboş kalıyor. Öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi okulda görünce bir diğer oluyor. İnşallah bu salgın vakitcini hep beraber atlayacağız. Çocuklarımızın eğitim alacağı okullarımızı en iyi ve tertemiz şekilde hazırlıyoruz. İnşallah 21 Eylül’de öğrencilerimizle yüz yüze eğitime başlamış olacağız.”

Kırklareli

Kırklareli’nde de öğretmenler uygulama kapsamında okullardaki çalışmalarına başladı.

İstiklal Ortaokulu’na gelen öğretmenler Kovid-19 tedbirleri kapsamında ateşleri ölçülerek binaya alındı.

Öğretmenlerden Hüseyin Keçici, AA muhabirine, okulu çok özlediklerini belirterek, öğrencilerle buluşacakları günün hayalini kurduklarını söyledi.

Keçici, Kovid-19’a karşı her bireyin duyarlı olması gerekliliğini ifade etti.

Tekirdağ

Tekirdağ’da da Süleymanpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne gelen öğretmenler koronavirüs tedbirleri kapsamında ateşleri ölçülüp maske kontrolleri yapılarak okula alındı.

Öğretmenler okulun toplantı salonunda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un konuşmasının sonrası salgına karşı koruyucu ve engelleyici tedbirler ile okulda uyulması gereken kurallar ile ilgili bilgilendirildi.

Bu arada 21 Eylül’de başlaması plan edilen yüz yüze eğitim vakitci evvel okul binalarında, sınıflarda, tuvaletlerde, bahçede ve bütün ortak kullanım alanlarında çalışmalar devam ediyor.

İzmir

İzmir’de 2020-2021 eğitim öğretim yılının ilk ders zili amacıyla geri sayım vakitrken okul yöneticileri ve öğretmenler son hazırlıklar kapsamında uzun vakit sonra tekrar okula gelmenin heyecanını yaşadı.

Öğretmenler, Konak ilçesindeki Gazi Ortaokulu’nda, Kovid-19 tedbirlerinin alındığı toplantı bölümünde bir araya geldi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un EBA üzerinden gerçekleştirdiği açılış konuşmasıyla başlayan mesleki gelişim uygulamaında, öğretmenler, Kovid-19 tedbirlerinden uzaktan eğitimle telafi uygulamaına, psikososyal destek çalışmalarından faaliyet planlamalarına kadar çoğu konuyu ele alacak.

Öğretmenler hislerini paylaştı

Türkçe öğretmeni Ayşe Zehra San, AA muhabirine, mesleğe yeni başlamış gibi heyecanlı bulunduğunu ifade ederek, öğrencileriyle buluşmayı da aynı duygularla beklediğini söyledi.

Koronavirüsle mücadelede her bireyin duyarlı olması gerekliliğini altını çizen San, şunları söyledi:

“Uzun vakittir okullarda değildik. O yüzden bayağı özledik. Umarım en kısa vakitde öğrencilerimize de kavuşuruz. Çünkü çocuklarımızdan çok uzak kaldık. Evet uzaktan eğitim amacıyla de bayağı çabaladık ama gene de yüz yüze eğitim gibi olmuyor. Şu an ilk aşaması attık inşallah onlara da kavuşuruz. Aylardır okula gelemiyoruz o yüzden çok heyecanlıyım. Okulda olmak çok değişik bir duygu. Çocuklarla bir arada olmak onlarla etkileşim kurmak amacıyla sabırsızlanıyorum.”

Öğretmenlerden Gülden Arslan ise uzun vakitdir meslekte bulunduğu amacıyla evde kalmanın kendisini çok zorladığını dile getirerek, okuluna kavuştuğu amacıyla çok mutlu bulunduğunu aktardı.

Öğrencileri de burada görmeyi heyecanla beklediklerini bildiren Arslan, şu şekilde konuştu:

“Aylardır ne yazık ki öğrencilerimizden, okulumuzdan, işimizden uzağız. Bu bizim amacıyla aslında çok zor. Bizler bütün gün öğrencilerimizle beraber olmaya, okulda koşturmaya alışmışız. O yüzden kendi aşamaya okulu çok özlediğimi söyleyebilirim. Gerçekten evde olmak öğrencilerden ayrı olmak çok zormuş. Umarım el birliğiyle bütün Türkiye’nin özverisiyle 21 Eylül’de okullarımızı açarız ve biz çocuklarımıza kavuşuruz. Biz burada onları bekliyoruz. Herkes lütfen kendi duyarlılığıyla bize yardımcı olsun ve çocuklarla kavuşmamıza destek olsun.”

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri