EkonomiGenel

obilet.com bu yılın ilk 8 ayında 65 milyon ziyaretçi sınırına yaklaştı

obilet.com'un Üst Yöneticisi (CEO) Yiğit Gürocak, "2020 yılının ilk 8 ayında 65 milyon ziyaretçi sınırına yaklaştık." ifadelerini kullandı.

Abone Ol  
 

obilet.com’un Üst Yöneticisi (CEO) Yiğit GürOcak, “2020 yılının ilk 8 ayında 65 milyon ziyaretçi sınırına yaklaştık.” ifadelerini kullandı.

Şirketten oluşturulan bildirimde görüşlerine yer verdiği GürOcak, her yıl, yükselen destinasyonların, ziyaretçi sayıları ve etkinlik alanlarıyla paralel olarak hızla büyümeye devam ettiklerini belirtti.

GürOcak, şunları kaydetti:

“Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketleri arasında ikinci kez yer almak, bütün ekip olarak özverili çalışmalarımızı gözle görülür bir duruma getirmesi yönünden bizler için büyük bir motivasyon kaynağı. Her yıl, yükselen destinasyonlarımız, ziyaretçi sayımız ve etkinlik alanımızla paralel olarak hızla büyümeye devam ediyoruz. Türkiye 100 programında temel alınan 2016-2018 devresi senelik büyüme hızımız yüzde 340 olarak gerçekleşti. 2019’da bu tempomuzu devam ettirdik. 2020’de ise, koronavirüs (Kovid-19) salgınının en çok etkilediği sektörlerden biri olan turizm, seyahat ve ulaşım pazarında etkinlik göstermemize rağmen, küçülmeden yolumuza devam ediyoruz. Nitekim 2020 yılının ilk 8 ayında 65 milyon ziyaretçi sınırına yaklaştık. Kadın ve genç çalışan çoğunluklu ekibimizle, obilet.com olarak, yakaladığımız bu büyüme ivmesini önümüzdeki süreçte de sürdürmeye kararlıyız.”

Öte yandan bildirimde verdiği verilere göre, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğü, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) ve TOBB ETÜ işbirliğinde oluşturulan Türkiye 100 programının, 2016-2018 devresindeki satış geliri artış hızı baz alınarak oluşturulan listelenmesinde yüzde 340 büyüme oranıyla obilet.com, 2. yıl üst üste Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen İlk 100 Şirketi arasında yer aldı.

Obilet, geçtiğimiz yıl da yüzde 170’lik büyüme oranıyla listeye girmeyi başarmıştı.

Dünyaca ünlü internet ölçüm ve analiz şirketi SimilarWeb doğrultusundan belirtiler Temmuz 2020 ziyaretçi istatistiklerine göre obilet.com, Türkiye’nin en çok ziyaret edilen çevrimiçi bilet satış platformu ve en çok ziyaret edilen seyahat sitesi yerini devam ettirmekle birlikte, dünyada da en çok ziyaret edilen 20. seyahat sitesi unvanını kazandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri