DünyaEğitimGenel

New York’ta Kovid-19 nedeniyle iki kez ertelenen okullar açıldı

ABD'nin New York kentinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle daha evvelce iki kez ertelenen devlet okullarının tamamı bugün eğitim öğretime başladı.

Abone Ol  
 
61 / 100

ABD’nin New York kentinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle daha evvelce iki kez ertelenen devlet okullarının tamamı bugün eğitim öğretime başladı.

Marttan bu yana, geçtiğimiz hafta kapılarını ilk defa ilkokul öğrencilerine açan devlet okulları, bugün de sınıflarını orta ve lise öğrencilerine açtı.

Daha evvelce Kovid-19 virüsünin merkezi olan New York’ta ikinci dalga salgın endişesi sürerken, aşağı yukarı 480 bin öğrencinin ise internet üstünden öğrenimini sürdürmeyi seçtiği kaydedildi.

Okullar iki kez ertelenmişti

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, 1 Eylül’de yaptığı açıklamada, Kovid-19 salgını nedeniyle öğretmenlerin emniyet önlemlerinin yeterli olmadığı gerekçesiyle greve gitme tehdidi üstüne okulların açılmasının 21 Eylül’e ertelendiğini bildirmişti.

De Blasio, okul müdürleri ve öğretmen sendikaları temsilcileri ile görüşmeler devam eder iken ikinci duyurusunda da gene okulların açılmaya hala hazır olmadığını belirterek, ilkokul öğrencileri için 29 Eylül, ortaokul ve lise öğrencileri için ise 1 Ekim tarihini duyurmuştu.

ABD’deki en geniş okul sistemine sahip New York’ta 1800’den çok okul ve 1 milyonun üstünde öğrenci bulunuyor.

Kovid-19 bilgilerinin derlendiği “Worldometer” internet sitesindeki son verilere göre New York eyaleti 493 binden çok vaka ile ülke çapında 4. sırada yer alırken, 33 binden çok can kayıbı ile de hala ilk sıradaki konumunu koruyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri