Genel

Netkent Üniversitesi’nden öğrenci ile “dijital büyüme” çalışması

Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi Genel Sekreteri Cavit Tuna'nın açıklaması.

Abone Ol  
 

Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi Genel Sekreteri Cavit Tuna, “Büyük bir dijital ailenin bireyleri olan öğrencilerimizin de çalışmalarımıza aktif katılımını istek ediyor ve başarı hikayemizde daha etkin rol almalarını önemsiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi’nden oluşturulan bildirime göre, Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi, öğrencilerle sosyal medya üzerinden yürütülen iletişimi yükseltmek ve hızlandırmak amacıyla çalışma başlattı.

Netkent Üniversitesi, yeni iş birlikleri ve gelişimi amacıyla öğrencilerden görüş ve teklifte bulunmalarını istedi. Öğrenciler bu konudaki görüş ve önerilerini [email protected] adresine e-posta göndererek bu uygulamaya katılabiliyor.

 

Netkent Üniversitesi, öğrencilerinden sosyal medya platformlarını takip etmekle kalmayıp, bu platformlarda aktif olmalarını da istedi. Açıklamada öğrencilerden ayrıca, ders çalışma, ders izleme gibi üniversite ile etkileşimde oldukları anları Twitter, Instagram, Facebook gibi sosyal medya uygulamalarında paylaşmalarının üniversite ile aralarındaki bağı kuvvetlendireceği belirtildi.

 

Açıklamada, “Dijital yükseköğretim pazarında ilk olmanın yanısıra, dijital eğitimin öncüsü olmanın da gereğini yerine getirebilmek amacıyla yenilenme ve ilerleme çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Bu amaçla, sosyal medya hesaplarımız başta olmak üzere üniversitemizin internet sitesindeki bütün kurumsal kimliğimiz yenilendi. İçeriklerimiz arttırılarak öğrencilere daha geniş bilgiler sunulması sağlandı.” ifadelerine yer verildi

 

– “Öğrencilerin çalışmalara aktif katılımını istek ediyoruz”

 

Açıklamada görüşlerine yer verdiği Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi Genel Sekreteri Cavit Tuna, büyük bir dijital ailenin bireyleri olan öğrencilerin de çalışmalara aktif katılımını istek ettiklerini ve başarı hikayesinde daha etkin rol almalarını önemsediklerini belirtti.

Tuna, şunları kaydetti:

“Bu çalışmalar üniversitemizin hem kuvvetli geleceğini hem de uluslararası potansiyelini sergilemesi bakımından büyük ehemmiyet taşıyor. Bunun bilinci ile de dijital eğitimin öncüsü olarak belirlediğimiz hedeflerimizi sağlıyor ve yeni adımlar atıyoruz. Bu süreçte eğitim kesintisiz devam eder iken öğrencilerimizin aktif hayattan uzak kalmamasına gayret ettik. Biz Bize, Dijital Dünya, Jeopolitik Diyalog, Kültür Sohbetleri, Sürekli Eğitim Merkezi Sohbetleri gibi canlı yaptığımız 30 yayınımıza toplam 29 misafir katıldı. Bu yayınlar, güz dehemmiyetinde de öğrenci merkezli artarak devam edecek.

Sanata desteğimizi sağlamak adına Türk Marşı ile milyonlara ulaşan Devlet Sanatçısı Piyanist Gülsin Onay’ın dijital platformlarda vermiş bulunduğu konserlere eğitim bölümünde sponsor olduk. Uluslararası gururumuz Gülsin Onay bu önemde üniversitemiz adına ayrı bir konser de verdi. Sosyal medya üzerinden binlerce şahsa ulaşan bu konser, KKTC televizyonlarında canlı yayınlandı.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri