DünyaGenel

NASA: Dünya’ya doğru seyreden asteroidin çarpma olasılığı yüzde 1’in altında

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), doğrulusunda oluşturulan bildirime göre, 2018VP1 adı verdiği asteroidin, ABD Başkanlık seçimlerinden bir gün önce, yani 2 Kasım'da Dünya'nın çevresinden geçmesi bekleniyor.

Abone Ol  
 
65 / 100

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), doğrulusunda oluşturulan bildirime göre, 2018VP1 adı verdiği asteroidin, ABD Başkanlık seçimlerinden bir gün önce, yani 2 Kasım’da Dünya’nın çevresinden geçmesi bekleniyor.

Dünya’ya çarpma mümkünlülüğü binde 41

Yapılan hesaplamalara göre astreoidin Dünya’ya çarpma mümkünlülüğünün binde 41 bulunduğu belirtildi.

İlk olarak 2018 senesinde Kaliforniya’daki Palomar Gözlemevi doğrulusunda keşfedilen söz hususu cismin çapının aşağı yukarı 2 metre bulunduğu kaydedildi.

Amerikan medyasında söz hususu haber, yeni tip koronavirüs salgını ve başka afetlerle geçtiğimiz 2020 senesi amacıyla “bir göktaşı çarpmadığı kalmıştı” şeklinde yorumlara amacıyla oldu.

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri