Otomobil

Mitsubishi L200 Liderliğe Devam Ediyor!

Pick-up segmentinde Mitsubishi L200 lider.

Abone Ol  
 

Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından bu senenin ilk altı ayı kapsamındaki satış oranları içerisinde yüzde 33’lük payı ile Mitsubishi L200, ülke içerisindeki pick-up segment liderliğini sürdürüyor.

Mitsubishi Motors markasının en gösterişli ve iddialı 4×4 modellerinden biri olan L200, Otomotiv Distribütörleri Derneği tarafından yayınlanmış olan verilere göre bu yılın ilk altı ayı kapsamında elde ettiği yüzde 33 dolaylarındaki pay ile beraber en çok tercih edilen pick – up araç olmaya devam ediyor.

2018 ve 2019 yılları genelinde de Türkiye içerisinde en sık tercih edilen pick – up aracı olan Mitsubishi L200, ODD tarafından açıklanan veriler ışığında bu senenin ilk altı aylık döneminde de söz konusu unvanını koruyor. Son veriler ışığında geçen yılki yüzde 27’lik pazar payını yüzde 22 oranında arttırdığı anlaşılan Mitsubishi L200, 2020 yılının ilk altı ayı kapsamında satın alınan her 3 pick – up’tan biri haline geldi. Söz konusu Mitsubishi L200 modelinin Haziran ayı içerisindeki pazar payı ise yüzde 49’a ulaşması ile beraber bu alanda yeni bir rekor kırdı. Bu bağlamda Haziran ayı içerisinde satılan her iki pick – up’tan biri Mitsubishi L200 oldu.

Mitsubishi L200 Liderliğe Devam Ediyor! 2 – Mitsubishi L200 2

1978’den Beri 5 Milyona Yakın Satış

Mitsubishi Motors markasının ilk kez 1978 yılı içerisinde lansmanını gerçekleştirdiği Mitsubishi L200 model 4×4 aracı, o yıldan bu yana dünya çapında 4,7 milyon adet satıldı. Türkiye’de ise bu rakam 75 bin civarının üzerinden seyretti. Mitsubishi Motors markasının küresel çaptaki en önemli pazarların biri olan Türkiye, dünya üzerindeki en büyük 20 pick – up pazarı arasında yer alıyor. Engebeli arazi şekillerinin, tarımsal üretimin ve hayvan yetiştiriciliğinin hayli yoğun olduğu Türkiye’de söz konusu pick – up araçların tercih edilmesi gayet makul görünüyor. Bu konuda 1978’den bu yana güvenilir ve uygun fiyatlarla hizmet vermeye devam eden Mistubishi L200 modeli ise 2018 ve 2019 yıllarında olduğu gibi 2020 yılının ilk yarısı itibariyle de Türkiye’de kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen pick – up modeli olmaya devam ediyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri