Genel

Mitsubishi Electric’ten akıllı fabrikalar için yapay zeka teknolojili yeni ürün

Mitsubishi Electric, akıllı fabrikaların ihtiyaçlarını karşılamak için suni zeka destekli yeni bir inverter serisi geliştirdiğini duyurdu.

Abone Ol  
 
66 / 100

Mitsubishi Electric, akıllı fabrikaların ihtiyaçlarını karşılamak için suni zeka destekli yeni bir inverter serisi geliştirdiğini duyurdu.

Mitsubishi Electric’ten yapılan açıklamaya göre, şirketin yeni FR-E800 inverter serisi, opsiyonel kartlara duyulan gereksinimi ortadan kaldırarak çoklu network özelliği vasıtası ile yüksek düzeyde esneklik sunuyor. Yeni inverter serisinde, CC-Link IE Saate Duyarlı Ağ (Time Sensitive Networking-TSN) dâhil olmak üzere saniyesel ethernet ağları standart olarak destekleniyor. Aynı vakitte hat, halka ve yıldız topolojilerini destekleyen iki ethernet portuyla ağ esnekliği de artırılıyor.

Kestirimci bakımı bir üst seviyeye taşıyan yeni FR-E800 inverter serisi, sektörde bir ilk olarak korozif gaz ortamı algılama dönemine sahip. Mitsubishi Electric’in suni zeka (Al) tanı teknolojisiyle bir arada arızaların nedenlerinin uzmanlık gerektirmeden erken bir aşamada teşhis edilerek çözülmesini gerçekleştiren FR-E800 serisi, makine duruş sürelerinin azaltılmasına yardımcı oluyor.

FR-E800 inverter, emniyet ve üretkenliğin devamı için SIL2/PLd ve SIL3/PLe emniyet düzeylerine ulaşıyor. Enkodere duyulan gereksinimi ortadan kaldırarak emniyet özelliğini standart olarak gerçekleştiren ürün, “Güvenli Tork Durdurma” (STO), “Güvenli Durdurma 1” (SS1), “Güvenli Fren Kontrolü”(SBC) ve “Güvenli Hız Takibi” (SSM) fonksiyonlarına sahip bulunuyor.

Ürünün tasarlanmış ve özelleştirilmiş denetimi, FR-Konfigüratör2 yazılımıyla yapılandırılan yerleşik PLC fonksiyonuyla sağlanıyor. Birden çok inverter tek bir noktadan denetim edildiği için harici PLC maliyeti ortadan kalkıyor. FR-E800’ün autotuning özelliği, Yüzey Kalıcı Mıknatıslı (SPM) ve Dahili Kalıcı Mıknatıslı (IPM) motorlar için kullanmak mümkün, gelecekte senkron relüktans motorlarda da kullanmak mümkün olacak ve böylelikle yedek parça stoğunu azaltarak maksimum esneklik sunuyor. Bu yeni ürünle kapalı dönem vektör denetimi (enkoderli), gerçek sensörsüz vektör denetimi (enkodersiz) ve sensörsüz pozisyonlama denetim modları destekleniyor.

FR-E800 inverter serisi, program detaylılığı için ölçeklenebilir kuvvetiyle 0,1 kW ile 7,5 kW arası çıkışa sahipken gelecekte 22 kW (ND) / 30 kW (LD)’a kadar çıkış kuvveti imkânı sunuyor. Aynı vakitte 200 V (monofaze ve trifaze), 400 V ve 575 V trifaze desteği de sağlıyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri