Savunma Sanayi

Milli Gururumuz Aselsan Sağlık Alanına da El Attı

Abone Ol  
 

     Milli Gururumuz Aselsan Sağlık Alanına da El Attı

Aselsan üretimi Mobil X-Ray cihazı ‘CE Belgesi’ni almak için Sağlık Bakanlığına bildirildi. CE onayının alınması ile birlikte Mobil X-Ray Cihazından üretilerek klinik deneme amaçlı hastanelerin kullanımına sunulacaktır. Aselsan’ın sağlık atılımları ile hastanelerimizdeki cihazlar yavaş yavaş yerli ürünlerle donatılmaya başlanılacaktır.Aselsan’ın bu tarz sivil alana yönelmesi,diğer firmalarımızı da bu alana yöneltebilir. Katma değeri yüksek ürünler üretildikçe,döviz ülkemizde kalmış olucak ve dış ülkelere bu ürünleri ihraç edip bunun sayesinde ülkemize döviz girişini sağlayabiliriz.

 

Milli Gururumuz Aselsan Sağlık Alanına da El Attı 2 – aselsan mobil xray

 

Aselsan’nın atılım yaptığı bir diğer cihaz ise ”MR” (Manyetik Rozenans) cihazıdır. Mr ve Mobil X ray Cihaz’ları gibi, sağlık alanındaki ürünlerin yüzde 85’ini ithal etmekteyiz. Bu durumun Türkiye’ye maliyeti 2 milyar dolar’dır. Ortalama bir Mr cihaz’ın ithalat fiyat’ı1 milyon dolar’dır. Aselsan’nın bu ve bu tarz yüksek katma değerli ürünler sayesinde, dövizlerimiz elimizde kalır. Dışarıya sattığımızda da ülkemize döviz girişi sağlamış oluruz.Katma değerli ürünler üretmek önemlidir. Aselsan bu konuda öncül olup,diğer firmalarımız da bu konuları daha fazla önem vericektir.

 

Milli Gururumuz Aselsan Sağlık Alanına da El Attı 3 – aselsan mr

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri