Spor

Milli güreşçiler yeni başarılar için Topuk Yaylası’nda güç depoluyor

 Fenerbahçe'nin Kaynaşlı ilçesindeki Topuk Yaylası tesislerinde kamp çalışmalarını devam ettiren milli sporcular, günde tek antrenman yaparak güç depoluyor.

Abone Ol  
 

Teknik direktör İshak İrbayhanov gözetiminde gerçekleşen antrenmanlarda sporcuların bir alanı sene sonucunda gerçekleşmesi plan edilen Dünya şampiyonasında, bir alanı ise 2021 senesine ertelenen Tokyo Olimpiyatları’nda başarı elde etmek amacıyla büyük bir gayretle çalışıyor.

“Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz”

Milli Takım antrenörü Fırat Binici, AA muhabirine, pandemi nedeniyle Dünya Şampiyonası programının şimdilik net olmadığını söyledi.

Şampiyona düzenlenecekmiş gibi hazırlanmaya gayret ettiklerini bildiren Binici, “Topuk Yaylası’nda olma amacımız da esasen sporcularımızı psikolojik olarak da fiziksel olarak da hazır tutmak. Aynı vakitte salgına da çok ilgi etmek lazım. Antrenmanlarımızı ona göre programlıyoruz. Ona göre çalışıyoruz.” diye konuştu.

Pandemi sürecinde birtakım kısıtlamalar bulunduğunu anımsatan Binici, “Bu süreçte çoğu sporcumuz antrenman dahi yapamadı. Evde çalışmak mecburiyetinde kaldı. Bu açıdan olumsuzdu.” dedi.

Binici, hedeflerinin olimpiyatlara tam kadro gitmek bulunduğunu vurgulayarak, “Tabii bu süreçte zorlanıyoruz ama grupı en iyi şekilde hazırlayıp Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. Ana amacımiz, olimpiyatlara gidip Türk bayrağını en yukarı çekmek.” ifadesini kullandı.

Süleyman Atlı: Tek amacım olimpiyat şampiyonluğu

Milli güreşçi Süleyman Atlı pandemi nedeniyle ülke olarak zor bir dönemden geçildiğini ifade etti.

Sürecin antrenmanlara etkileri bulunduğunu dile getiren Atlı, şunları kaydetti:

“Dünya şampiyonası olacakmış gibi hazırlanıyoruz. Çalışmalarımız iyi başladı. Herkesin moral ve motivasyonu iyi. Vücut, antrenmanları da istiyor. Koronavirüs yüzünden nerdeyse hiç antrenman yapamadık. Şu an her şey yolunda. Dünya şampiyonasına hazırlanıyoruz.”

Pandemi sürecini Fethiye’de geçirdiğini açıklayan Atlı, “Oradaki salonun anahtarını aldım. Orada antrenman yapmaya devam ettim. Gençlik ve Spor Bakanlığınca olimpiyat kotası alan sporculara bu tür bir yardımda bulunuldu. Tabii ki bu bizim amacıyla şanstı. Bu konuyu lehimize çevirip güzel neticeler elde etmeyi planlıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Atlı, 2016 Rio Olimpiyatları’na katıldığını anımsatarak, “O vakit 22 yaşındaydım. Tabii ki biraz tecrübesizlik vardı. Heyecanlanmıştım. Final maçında talihsiz bir pozisyonda rakibime kaybettim. Spora başladığımdan beri tek amacım olimpiyat şampiyonluğu. İnşallah ona ulaşmadan da bu işi bırakmayı düşünmüyorum.” şeklinde konuştu.

Milli güreşçi Süleyman Karadeniz de pandemi sürecinde antrenmanlarını evlerinde sürdürdüklerini belirtti.

Kamplarda daha verimli antrenmanlar yaptıklarını izah eden Karadeniz, “Sporumuzda çift mücadeleler bulunduğu amacıyla kamplarda performanslarımızı daha çok artırmaya çalışıyoruz. Hedefim, olimpiyatlar amacıyla vize almak. Ülkemi olimpiyatlarda temsil etmek istiyorum. Burada milli grup hocamız, kondisyonerimiz hepsinin sayesinde güzel bir şekilde çalışmalar devam ediyor.” diye konuştu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri