Genel

Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan 3 önemli uyarı

 Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Öğrencilerimiz, bizim evlatlarımızdır ve en küçük bir risk haline mahal verecek adım atmayacağız." ifadelerini kullandı

Abone Ol  
 

Bakan Selçuk, Instagram hesabından, eğitime dair 3 not paylaştı, uyarılarda bulundu.

Öğretmenlerin birbirlerine de “Hocam” dediğini bildiren Selçuk, “Çünkü öğretmenler, biraz da her bireyin öğretmenidir.” değerlendirmesinde bulundu. Selçuk, bir öğretmen olarak herkese birkaç not aldırmak istediğini kaydetti.

Bunların kağıda yazabileceği gibi akılda da tutulabileceğine işaret eden Selçuk, “Birinci notum şu: Salgın döneminde, eğitim öğretime uzaktan eğitimle devam ettiğimiz her güne sıkıca tutunmalıyız. Lütfen uzaktan eğitime, EBA TV’ye, canlı sınıflara ağırlık verin. Bu koşullarda elimizdeki en gerçekçi çözüm bu. Lütfen, gayret edelim.” ifadelerini kullandı.

İkinci notunda yüz yüze eğitime itinalı ve çok denetimli bir geçiş yapılacağını bildiren Selçuk, şunları kaydetti:

“Öğrencilerimiz, bizim evlatlarımızdır ve en küçük bir risk haline mahal verecek adım atmayacağız. Çocuklarımızın sağlığı, en titiz noktamız olduğunu unutmayalım.

Üçüncü notum: Biz, öğretmenlerimiz, okul yöneticilerimizle büyük bir eğitim ekibiyiz. Hepimiz ‘eğitim’ amacıyla eğitim aldık; tüm işimiz gücümüz, çabamız, derdimiz, endişemiz, çözümümüz, meselemiz ‘eğitim’. Her bir aşamasında büyük zorlukların içinden geçen şu salgın günlerinde, işin bu bölümünü bize bırakın. Bu ülkenin öğretmenlerine güvenin ve siz tedbirinizi almaya, çocuklarımıza evde destek olmaya, onları her türlü kaygıdan uzak büyütmeye odaklanın. Böylece, beraber bir ekip olup birbirimize olan inancımızı yitirmez ve kenetlenirsek çocuklarımız kazanacak. Notlar bugünlük bitti; imtihan yok, sözlü serbest… Siz de düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri