GenelGündemHaber

Migros’tan çalışanlarının kariyer yolculuğuna güçlü destek

Satış Danışmanı Mesleki Yeterlilik Belgesi" ile sektörde Satış Danışmanı Sertifikasına sahip ilk perakende çalışanları oldu.

Abone Ol  
 
58 / 100

Migros İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Olcay Yılmaz Nomak, “Migros olarak, 45 bini aşkın çalışanımıza Migros kariyerlerinin ilk gününden itibaren şahsi ve mesleki alandaki en güncel yetkinlikleri elde etmeleri adına içerikleri özel olarak oluşturulmuş birbirinden değişik eğitim ve gelişim uygulamaları sunmaktayız.” ifadelerini kullandı.

Şirketten uygulanan bildirime göre, Migros, çalışanlarının mesleki donanımlarını sağlamlaştırmak üzere, uluslararası geçerlilikte eğitim ve sertifika uygulamalarına katılımlarına destek veriyor. Mesleki Yeterlilik Kurumu’nun (MYK) yürüttüğü çalışmalara aktif katılım gösteren Migros, bu sayede perakende sektörüne kalifiye işgücü yetiştirilmesine de katkıda bulunuyor. Bu kapsamda, Perakende Yeterlilik Belgelendirme Merkezi’nin (PERAVOC) düzenlediği imtihanlara katılan Migros mağaza çalışanları, kazandıkları “Satış Danışmanı Mesleki Yeterlilik Belgesi” ile sektörde Satış Danışmanı Sertifikasına sahip ilk perakende çalışanları oldu.

Zorlu geçtiğimiz kuramsal ve performans imtihanlarından 70 ve üstünde puan alarak sertifika almaya hak kazanan Migros çalışanları, perakende sektörünün esas iş kısmı olan “satış danışmanlığı” dalında, bütün Avrupa Birliği ülkelerinde de geçerliliği olan yetkinlik belgesi almaya hak kazandı.

– “Migros olarak çalışanlarımızın kariyer yolculuklarına destek olmaya devam edeceğiz”

Açıklamada görüşlerine yer verdiği Migros İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Olcay Yılmaz Nomak, Migros Perakende Akademisi ile çalışanların şahsi ve mesleki yetkinliklerini daimi geliştirmeyi hedeflediklerini belirterek, “Migros olarak, 45 bini aşkın çalışanımıza Migros kariyerlerinin ilk gününden itibaren şahsi ve mesleki alandaki en güncel yetkinlikleri elde etmeleri adına içerikleri özel olarak oluşturulmuş birbirinden değişik eğitim ve gelişim uygulamaları sunmaktayız. Migros Perakende Akademisi bu yönden bakıldığında bütün sektöre yetişmiş işgücü kaynağı gerçekleştiren çok büyük bir okuldur. Çalışanlarımızın Satış Danışmanı sertifika imtihan süreçlerini de başarı ile tamamlamasında, Migros Perakende Akademisi’nden almış oldukları eğitimler büyük rol oynamıştır. Çalışanlarımızın meslek gruplarına ideal olarak sertifika uygulamalarına katılmalarına ve kariyer yolculuklarına destek olmaya devam edeceğiz. Sertifika uygulamalarını, insan kaynağımızın ve hizmet kalitemizin gelişimi yönünden çok kıymetli buluyoruz.” açıklamasında bulundu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri