Genel

MHP Genel Başkanı Bahçeli: Ermenistan’ın Türk milleti karşısında tutunma ihtimali yoktur

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, Ermenistan'ın bugün sabah saatlerinde arkadaş ve kardeş ülke Azerbaycan'ın askeri birlik ve mevzilerine, sivil yerleşim birimlerine gerçekleştirdiği saldırıların düşmanca olduğunu, yeni bir kanlı sayfanın açılması manasına yaklaştığını belirtti.

Abone Ol  
 
62 / 100

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, Ermenistan’ın bugün sabah saatlerinde arkadaş ve kardeş ülke Azerbaycan’ın askeri birlik ve mevzilerine, sivil yerleşim birimlerine gerçekleştirdiği saldırıların düşmanca olduğunu, yeni bir kanlı sayfanın açılması manasına yaklaştığını belirtti.

Tovuz Bölgesi’nde yükselen gerilimlerin sıcak çatışmaya dönüştüğünü, zulüm ve terör yöntemlerinin kimin doğrultusundan kullanıldığının iyice netleştiğini kaydeden Bahçeli, “emperyalizmin maşası Ermenistan’ın işgal ettiği Türk topraklarına yerleşme ve yuvalanma emellerinin, Karabağ meselesinin adil ve hakkaniyetli şekilde çözüm hedeflerini sekteye uğrattığı”na ilgi çekti.

Bahçeli, bozgunculuk yapan, uzlaşmaya kapalı duran, sivil ve masumların kanını döken ülkenin Ermenistan olduğunun altını çizerek, şu değerlendirmede bulundu:

“Artık her şey meydandadır. Güney KafkAsya’da istikrarsızlığın, ilkelliğin, işgal ve istila politikalarının ağırlık merkezi Erivan yönetimidir. Temmuz ayında, Azerbaycan-Ermenistan devlet sınırının Tovuz istikametinde yaşanan çatışmaların yeniden başlaması hem Türkiye hem de Azerbaycan yönünden milli emniyet tehdididir. Ermenistan saldırganlığı insani, vicdani ve hukuki tüm ilke ve esaslara aykırıdır.

Özellikle ülkemizin çevresini saran karanlık senaryoların son zaman şiddetlendiği, bununla da kalmayıp vahim bir cepheleşmeye ve sertleşmeye doğru uzaklık aldığı görülmektedir. Türk milletine karşı düşmanlık besleyen muhasım odakların KafkAsya’dan Orta Doğu’ya, Akdeniz’den Balkanlar’a kadar sıksık kriz çıkarmak ve kaos üretmek maksadıyla etkinlik durumunda oldukları anlaşılmaktadır. Ermenistan’ın alçak hücumunu Akdeniz ve Ege’de oynanan şirret oyunlardan, Libya, Suriye ve Irak’ta sahnelenen emperyalist projelerden ayrı düşünmek, ayrı değerlendirmek geldiğimiz bu aşamada imkansızdır. Türk düşmanlarının değişik coğrafyalarda husumet nöbetine girdiği ortadadır.”

“Karabağ Türk’ündür, Türk vatanıdır”

MHP’nin, “iki devlet, tek millet” durumunda geleceği kucaklayan Türkiye-Azerbaycan arasında var olan tarihi ve kültürel dayanışma ve yardımlaşmanın hiçbir gücün ve mütecaviz niyetin karşısında geri adım atmayacağı inancında olduğunu altını çizen Bahçeli, Ermenistan’ın zulmünü ve hunhar suikastlarını lanetledi.

“Kalbimizin soydaşlarımızla beraber attığını bu vesileyle ilan ediyorum.” ifadelerini kullanan Bahçeli, açıklamasını şu şekilde tamamladı:

“Ermeni çeteleri doğrultusundan şehit edilen Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da şifalar diliyorum. Karabağ Türk’ündür, Türk vatanıdır. Hiç kimse bu muhkem ve müstesna gerçeği değiştiremeyecektir. Yegane gayesi Türk düşmanlığı olan Ermenistan’ın ve kiralık silahlı unsurlarının Türk milleti karşısında tutunma olasılığı yoktur. Kanımızla, canımızla, varlığımızla Azerbaycan’ın yanındayız. Tüm müstevli odakları yeniden uyarıyorum, Türk milletinin sabrını test etme yanlışına hiç kimse tevessül etmemelidir. Nitekim neticeleri hem acıklı hem de ağır olacaktır.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri