GenelGündemPolitika

MHP Genel Başkanı Bahçeli: Biden’ın sözleri hem demokrasi düşmanlığı hem darbeciliktir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Akdeniz ya da Ege'de donanmamızın ve inceleme gemilerimizin karşısına çıkmaya cüret eden olursa bunun bedelini en ağır şekilde ödeyecektir." ifadelerini kullandı.

Abone Ol  
 
58 / 100

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Akdeniz ya da Ege’de donanmamızın ve inceleme gemilerimizin karşısına çıkmaya cüret eden olursa bunun bedelini en ağır şekilde ödeyecektir.” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, ABD’nin Demokrat Partili Başkan Adayı Joe Biden’ın 7 ay evvel dile getirdiği “husumet ve hıyanetle perçinlenmiş çarpık açıklamalarının, politika ve ülke gündemini derinden etkilediğini” belirtti.

Biden’ın karanlık mazisi ve komplike müktesebatının Türkiye’nin egemenliğine ve kutlu zenginliğine yönelik suikast teşebbüsünün hiç de tesadüfi olmadığını çok net gözler önüne serdiğini altını çizen Bahçeli, ABD’nin Başkanlık makamına talip bir politikacinin müttefik bir ülke ile alakalı akla ve hayale sığmayacak değerlendirmelerde bulunmasının hiçbir şekilde masum ve mazur gösterilemeyeceğinin altını çizdi.

Bahçeli, Biden’ın Barack Obama döneminde ABD’nin Başkan Yardımcılığı vazifesini üstlenmesinin, son 7 ay içerisinde Demokrat Parti’den diğer adaylığı oranına ulaşmasının, Türkiye karşıtı sözlerinin öneme alınmasını gerektirdiğine ilgi çekerek, şu şekilde devam etti:

“Geçmişte ülkemize reva görülen baskı ve dayatmaların Obama ve Biden’ın döneminde daha da şiddet ve hız kazandığı milli hafızalarda kayıtlıdır. Ortadoğu’ya düzenlenen sistematik ve kanlı saldırıların, Türkiye aleyhine terör örgütleriyle kurulan bağ ve bağlantıların özellikle bu iki lekeli ismin iktidar zamanına rastladığı gayet iyi bilinmektedir. Dahası 15 Temmuz hain FETÖ vuruş teşebbüsünde ABD’nin o tarihteki yönetiminin ne kadar tazyik ve tesirinin bulunduğu bir diğer muammalı ve şaibeli münakaşa hususudur. Bir ülkenin seçimle vazifeye gelmiş Cumhurbaşkanını devirme hedefi neresinden bakılırsa bakılsın hem demokrasi düşmanlığıdır. Biden mayası ve mizacı itibariyle yakayı ele vermiştir. Genellikle 1945 yılından beri Türkiye’nin amacıyla düştüğü sosyal, siyasal ve ekonomik buhranların iç mihrak ayağı bulunduğu kadar sevk ve yönetim noktasında tespit edilen dış mihrak ayağı da bulunmaktadır ve bilinmektedir. Bu kapsamda dış mihrak vakıasını hayali olarak gören yenik ve müflis siyasi garabetlerin Türkiye’nin yakın tarihinde önemli görevler üstlenmiş olmaları düşündürücü ve üzüntü verici bir diğer açmazdır.”

Bahçeli, Türkiye’nin yakın tarihinin aynı vakitte darbeler tarihi bulunduğuna işaret ederek, bu tarihin içerisinde arkadaş görünen, müttefik bulunduğunu iddia eden ülke ve ülkelerin tezgah ve kumpaslarının iç karartıcı derecede çok bulunduğunu belirtti.

“Türk ve Türkiye düşmanlığının parolası kırıldı”

“Milli Mücadele senelerinde bileğimizi bükemeyen, yüreğimizi teslim alamayan, bağımsızlığımızı tasfiye edemeyen Haçlı zihniyeti, gelişen senelerde dolaylı vasıtalarla Türkiye’nin yıkımına odaklanmış, bu amaçla de saçtığı zehri kızılcık şerbeti diye yutturmaya çalışmıştır.” ifadelerini kullanan Bahçeli, Biden’ın çürük ifadeleriyle yetiştiği sömürgeci muhitin tüm dokusuna nüfuz eden zalim ve hunhar anlayışını hezeyan içerisinde temsil ve tescil ettiğini vurguladı.

Devlet Bahçeli, Türkiye yükseldikçe, ayak bağlarından kurtuldukça, kendi kaderine sahip çıkıp kendi geleceği ile alakalı tek belirleyici oldukça, zalimlerin dimağlarında sakladıkları alçak senaryoları gün ışığına çıkarmaya başladığının altını çizerek, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Düne kadar demokrasi, istiklal ve insan hakları gibi parlak kavramların amacıyla döşenen, yalan ve riyayla süslenmiş aldatıcı sözlere iliştirilen emperyalist arzular geldiğimiz bu aşamada volkan ağzı gibi patlamıştır. Türk ve Türkiye düşmanlığının parolası bundan sonra kırılmış, failler, figüranlar ve fiilleri ulu orta ortaya çıkmıştır. İktidar olmak amacıyla ruhunu iblise bile satmaya hazır vaziyette bekleyen köksüz ve kimliksiz devşirmelerin küresel güç merkezlerinde icazet arayışları, yalnızca iktidarın değil, Türkiye’nin de kaybına hizmetleri çürümüş Biden kadar tehlikeli bir vaka olarak karşımızdadır. Onursuz bir kazancı şerefli bir duruş ve yurt sevgisine değişmeye amade olan siyasi bedbahtların zenginliği ülkemiz adına tarifsiz ve şanssız bir sorundur. Biden’ın bedel ödemesi gerektiğini vurguladığı Cumhurbaşkanımızı ve iktidarını, vuruş yerine seçimle devirme çağrısı, bunu ise muhalefeti evvelkinden değişik olarak daha güçlendirip destekleme hedefi iki yönü keskin bir bıçaktan değişik değildir.”

“Muhalefetin mesajı cılız, çürük ve zorakidir”

Biden’ın, muhalefet olarak kast ettiği partilerin bugüne kadar verilen tepkilerin sönük, silik ve tesirsiz bulunduğunu bildiren Bahçeli, “CHP Genel Başkanıyla beraber parti sözcülerinin Biden’ın açıklamasının içeriğini değil de zamanlamasını, bununla kalmayıp hükümeti eleştirmeleri Türkiye sevgisinden yoksun, ulusal mensubiyet şuurundan mahrum bir politika köhneliğinin vahim örneğidir.” ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“İş birlikçi ve kukla HDP ile gene bu ülkenin eline avucuna bakan İP’in ürkek, ödlek ve çekimser tavırları ibretlik bir durumdur. Muhalefeti desteklemekten bahseden bir emperyaliste muhalefetin mesajı cılız, çürük ve zorakidir. CHP’nin 37’nci olağan Büyük Kurultayı’nda ‘arkadaşlarıyla iktidar olacağını’ ilan eden Kılıçdaroğlu’nun, arkadaş kataloğunun hangi sayfasında Biden’in bulunduğunu, bugüne kadar iki yönün teyit ettiği aracılarla ilişki kurup kurmadığını açıklaması aziz Türk ulusune namus borcudur. Açığa kavuşturulması, üstündeki esrar perdesinin kaldırılması lüzumun bir diğer önemli ve muhataralı husus ise şudur, Cumhur İttifakı’nın karşısında tesis edilen ve birbirleriyle uzaktan yakından alakası olmayan zillet ittifakının ana ortaklarını çatısı örülmüş bir siyasi proje şemsiyesi altında bir araya getiren menfur el, melun göz kime ya da kimlere aittir?”

Biden’ın İstanbul Büyükşehir Başkanlığı seçimleriyle alakalı ahkam kesmesinin de her yönden kuşku uyandırıcı bulunduğuna ilgi çeken Bahçeli, bu aşamada Millet İttifakı’nın sütunlarını diken zulmet lobisinin açık hüviyetini bilmenin Türk ulusunun en natural ve ertelenemez hakkı bulunduğunu vurguladı.

“Joe Biden, CHP’nin üst aklıdır”

“Atatürk’ün kurduğu partinin FETÖ ile PKK’nın çekim alanına kapılması, emperyalizme sessiz kalması, milli meselelere duyarsız ve duygusuz yaklaşması, hepsinden muhimi takip ettiği muhalefet stratejisini Türkiye’nin aleyhine icra etmesi bir yanda akıl tutulmasıyla diğer yanda siyasi tutsaklıkla izah edilebilecektir.” ifadelerini kullanan Bahçeli, şu değerlendirmede bulundu:

“CHP geçmişini çiğneyip geleceğini temlik ve haciz ettiren yozlaşmış ve iş birlikçiliğe gömülmüş bir politika modelidir. Joe Biden, CHP’nin üst aklıdır. Türkiye’nin bölünme ihalesini açıp pazarlık usulüyle yıkım müteahhitlerine çağrı çıkaran Biden, CHP’nin kan bankasıdır. Son günlerdeki şaibeli yorum ve kifayetsiz tutumlar diğerca bir söze yer ve lüzum bırakmamıştır. Türkiye Cumhuriyeti devleti hayranlık uyandıran, hürmetle anılan Milli Mücadele’nin eseridir. Bu eserin yağma ve talanını, demokrasimizin ve devletimizin heba ve israfını gönlünde, gündeminde ve siyasi görüşünde mahfuz tutan kim olursa olsun hüsran yaşayacak, ağır bir bozgunla tanışacaktır. İstiklalimizi çiğnemek isteyen her şeyden evvel 83 milyonun tümünün cansız vücuduna basmak durumundadır. Biden’ın ayrıca 3 Kasım 2020’de yapılacak ABD Başkanlık Seçimi’ne Türk düşmanlarının desteğini almak amacıyla Türkiye’ye alan okuması aynısıyla ters dönecek, emperyalizmin tetikçisi olan bu kovboyun Allah’ın izniyle mağlubiyetine kapı açacaktır.”

“Rüzgar ekerken fırtına biçecekler”

Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki mücadelesine de değinen Bahçeli, Türkiye’nin haklı mücadelesinin uluslararası hukuka ideal bulunduğunu, küresel hesapları alt üst ettiğini, taşları yerinden oynattığını belirtti.

Yunanistan’ın provokasyona yeltenmesinin, kıta sahanlığı anlaşmazlığıyla deniz yetki alanları husussu ile alakalı ihtilaf çıkarmasının nafile bir gayret bulunduğunun altını çizen Bahçeli, şunları kaydetti:

“Akdeniz ya da Ege’de donanmamızın ve inceleme gemilerimizin karşısına çıkmaya cüret eden olursa bunun bedelini en ağır şekilde ödeyecektir. Fransa’nın Akdeniz’e iki muhabere uçağıyla bir firkateyn sevk etmesi vaki krizin tırmanmasından diğer bir manaya gelmeyecektir. Türkiye’nin Libya’da barış, huzur ve istikrarın inşa edilmesine dönük hareketlerini sekteye uğratmak isteyen paralı askerler, İsrail’in taşeronu Birleşik Arap Emirlikleriyle diğer bölge ve küresel güçler yel ekerken fırtına biçeceklerdir. Türkiye kara ve deniz sınırlarını yeri gelirse zor kullanarak savunacaktır. Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri tüm unsurlarıyla tetikte ve teyakkuzda, Türk ulusu de dualarıyla arkalarındadır.”

Bahçeli, Mali’de yaşanan askeri vuruş, Belarus’da yaygınlaşan protestolar, Beyrut Limanı’ndaki yıkıcı patlama, Yunanistan’ın Batı Trakya ve Ege’de sürdürdüğü tahrikler, Ermenistan’ın tacizleri, Atlantik ile Pasifik arasındaki kutuplaşma, küresel ekonomiye hakim olan durgunluk, Kovid-19’un yol açtığı risk ve belirsizliklerin çok tehlikeli bir sürecin günbegün ivme kazanacağının işareti bulunduğunu ifade etti.

“Türkiye’yi zincirlemeye güçleri yetmeyecek”

Türk ulusunun karşısındaki engelleri birlik ve dayanışma ruhuyla aşacağına ilgi çeken Bahçeli, hiçbir işgal ve ihanet girişimine müsaade edilmeyeceğini vurguladı. Bahçeli, açıklamasını şu şekilde tamamladı:

“Zillet İttifakı emperyalizmin biberonuyla beslenmesinin trajik sonuçlarına bihakkın mahkum olacaktır. İstiklal amacıyla birlik gelecek amacıyla dirlik, kazanan Türkiye olacaktır. Cumhur İttifakı’nın şaşırtıcı vakarı ve mücadeleci zenginliğiyla, Cumhurdiğernlığı Hükümet Sistemi’nin hakim, hadim ve haysiyetli kazanımlarıyla Türkiye’nin bağımsızlığı, bekası, birliği, kardeşliği ve geleceği dayanıklı ve sarsılmaz güvenceye kavuşacaktır. Yolu doğru olanın yükü ağır olsa da bu yük emsalsiz yurt ve ulus sevdasıyla omuzlanacaktır. Türkiye’yi ayağından zincirlemeye, önünü kesmeye, üstünde hain hesap yapmaya hiç kimsenin kuvveti de nefesi de yetmeyecektir

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri