EkonomiGenel

“Meydan Ardıçlı” projesi yatırımcılardan yoğun talep görüyor

  Özyurtlar Holding ve Bahaş Holding iş birliğiyle Esenyurt’ta inşa edilen “Meydan Ardıçlı” lansmana çıktığı günden bu yana yatırım ve seans hedefli satın alma eğilimi gösteren yatırımcılardan yoğun bir talep görüyor.

Abone Ol  
 
68 / 100

Özyurtlar Holding ve Bahaş Holding iş birliğiyle Esenyurt’ta inşa edilen “Meydan Ardıçlı” lansmana çıktığı günden bu yana yatırım ve seans hedefli satın alma eğilimi gösteren yatırımcılardan yoğun bir talep görüyor.

Özyurtlar Holding açıklamasına göre, pandemi döneminde Türkiye’nin sergilediği numune mücadele, uluslararası yatırımcıların projenin ticari alanlarına yönelik talebini ikiye katladı. 2018 senesinde satışa çıkan projedeki ilk etap ticari alanların bütününün satışı, geçtiğimiz yıl tamamlandı. Ticari alanların 2’inci etabının satışları, normalleşme devresi ile beraber hız kazandı.

Teslim adımına geçmeden yüzde 70’inin satışının tamamlandığı proje, tanınan daire büyüklüklerinden değişik seçenekleri ve dünyanın en büyük metropollerinden esinlenilerek inşa edilen kısmı ile İstanbul için “Yeni Hayat Dalgası” olarak tanımlanıyor.

545 milyon TL’lik yatırımla 67 bin metrekare arsa üzerinde, 27 blokta, bin 681 konut ve 125 ticari ünite ile kamuya açık alış veriş ve eğlence imkânı yayınlayan sokak ve caddelerden alana gelen proje, her türlü detayın yer aldığı donanımıyla sektöre üst seviye bir ebat kazandırıyor. İlk etabının teslimlerinin tamamlandığı projenin 2’nci etabının yıl sonuna doğru, kalan kısmının ise 2021 senesinde teslim edilmesi planlanıyor.

Esenyurt’un en hızlı değerlenen bölgesinde yalnızca kazançlı değil, bütün donanımıyla hayat standartlarını yükselten Meydan Ardıçlı, 1+0, 1+1, 2+1, 3,5+1 ve 4,5+1 olmak üzere beş ayrı daire alternatifi sunuyor. Projenin metrekare birim fiyatı 5 bin ila 6 bin TL arasında değişirken, konutların metrekare büyüklükleri ise 41 ile 228 metrekare arasında değişiklik gösteriyor. Ticari alanların büyüklükleri ise 35 ile bin 122 metrekare arasında değişiyor. 27 bloktan alana gelen projede; F bloklar prestij kitlesine, A ve D bloklar genç kitleye, B ve C bloklar ailelere hitap ediyor.

– İstanbul’un sosyal hayatına hareketli bir yapı kazandıracak

Esenyurt’ta 2 ve 7 kat arasında değişen bloklardan alana gelen, yatay mimarinin en güzel numunelerinden biri olarak inşa edilen Meydan Ardıçlı, geçmişin nostaljik cumbalı mimari tasarımını, bugünün çağdaş mimarisiyle harmanlıyor. Paris’ten Roma’ya New York’tan İstanbul’a kadar dünyanın en büyük metropollerinin alanlarından ilham alınarak hayata geçirilen Meydan Ardıçlı, konumu ve donanımından aldığı güçle bölgenin sosyal hayatına üst seviye bir ebat getiriyor.

Kamuya açık alış veriş ve yeme içme mekanlarından alana gelen cadde ve sokaklarıyla İstanbul’un yıldızı parlayan bölgelerinden Esenyurt’un çekim merkezi olarak konuşlanan proje, varlıklı sosyal dokusuyla, İstanbul’a dünyanın en büyük metropolleriyle yarışan kalitede muhteşem bir alan kazandırıyor.

Sokak sanatçılarının eserlerini sergileyebilecekleri alanlardan, ortamında dünyaca ünlü markaları barındıran alış veriş markalarından, cafe ve restoranlara kadar her türlü detayın düşünüldüğü cadde ve sokakları, su ve ışık oyunlarıyla 24 saat yaşayacak olan proje, İstanbul’un sosyal hayatına hareketli bir yapı kazandıracak.

Konforlu bir hayat kısmı olarak her ayrıntının düşünüldüğü projede 12 bin metrekareden alana gelen yeşil alan ve yer altı otoparkları yer alıyor. Yanı başında yer alan metro istasyonuyla, civardaki üniversite, hastane ve okullara yakınlığı ile de ulaşım üstünlüğü sağlanıyor.

– “Uluslararası yatırımcılar doğrultusundan ciddi bir talep artışıyla karşılaştık”

Açıklamada görüşlerine yer verdiği Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, Özyurtlar Holding ve Bahaş Holding’in sektördeki tecrübesi ve finansal kuvveti ile Esenyurt’ta artan Meydan Ardıçlı projesinin her dönemde talepte önde gittiğini vurguladı.

Özyurt, 67 bin metrekare arsa üzerinde, 27 blokta, bin 681 konut ve 125 ticari üniteden alana gelen Meydan Ardıçlı projesinin, konumu ve donanımından aldığı güçle yüksek prim potansiyeline sahip olduğunu belirterek, “Bu özelliği ile 2018 senesinden bu yana her dönemde talepte hız kesmedi. Pandemi devresinde de çevrimiçi ortamda satışlarımızı aynı hızla sürdürdük. Pandemi ardından haziran ayında başlayan normalleşme süreciyle bilhassa uluslararası yatırımcılar doğrultusundan ciddi bir talep artışıyla karşılaştık. Türkiye pandemi devresinde global ölçekte itimat tazeledi. Örnek bir mücadele sergiledi. Projemize gelen talep bunun bir yansımasını oluşturuyor. Yabancı yatırımcı, ticari yatırımlarında ibreyi Türkiye’ye doğrulttu.” ifadelerini kullandı.

Projenin ilk etaptaki 30 ticari ünitenin satışını, lansmana çıktıkları ilk yıl tamamlamış olduklarını kaydeden Özyurt, 2’nci etap satışlarımızda talep patlaması yaşanıyor. Bütün ticari alanların yüzde 70’inin satışını gerçekleştirmiş durumdayız. Geri kalan ticari ünitelerinin de kiralama görüşmelerini sürdürüyoruz. Ulaştırma Bakanlığı doğrultusundan özel olarak onaylanan projemizde uluslararası ve Türkiye çapında marka oluşumunu tamamlamış cafe ve restoranlar konumunu aldı. Yerel market zincirleri de talepte önde gidiyor. Eğitim kurumları ve otel zincirlerinden gibi büyük çaplı kiralama istekleri geliyor. Ticari alanlarımızın büyüklükleri 60 metrekare ile 2 bin 500 metrekare arasında değişiyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Tamer Özyurt, markalı konut projeleri arasında konumu, tasarımı ve donanımıyla fark yaratan projenin ticari alanlarına gelen istekleri ince eleyip sık dokuduklarını belirterek, “Projemiz üstün konumuyla kendi yatırımcısını kendi seçiyor. Ticari alanlarımızda bizi en iyi temsil edecek markalara odaklanıyoruz. Bunu yatırımcılarımıza karşı en mühim sorumluluğumuz olarak görüyoruz.” açıklamasını yaptı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri