Otomobil

Mercedes Garanti Süresini Uzatıyor

Normalleşme sürecinde otomotiv sektöründe insanları memnun edecek yeni kararlar alınmaya devam ediyor

Abone Ol  
 

Dünyaca ünlü otomotiv şirketi Mercedes – Benz, Temmuz 2020 dönemi itibariyle satışı yapılan hafif ticari segmentteki araçlarında 3 sene ve sınırsız kilometre garantisi sunacağını açıkladı.

2020 yılının başından bu yana tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini hissettiren korona virüs pandemisi nedeniyle pek çok otomotiv şirketi üretim süreçlerini durdurmuştu. 1 Haziran tarihinden itibaren normalleşme adımlarının atılmaya başlanması ile beraber, ülke içerisindeki birçok otomotiv şirketi de bu kapsamda garanti sürelerinde uzatma hususunda karar almıştı. Bu bağlamda son açıklama yapan şirket ise dünyaca ünlü otomotiv devi Mercedes – Benz oldu. Küresel ölçekte faaliyet gösteren Mercedes – Benz firması Temmuz 2020 döneminden bu yana perakende satışları devam ettirilen sıfır araçlardaki garanti süresini 3 seneye kadar uzatma kararı aldığını kamuoyuna duyurdu. Bunun yanında 3 senelik garantinin kapsamı içerisinden kilometre sınırları da kaldırılmış oldu.

Mercedes Garanti Süresini Uzatıyor 2 – sprinter vito

3 Senelik Garanti

Koronavirüs salgınına karşı küresel ölçekte uygulanmaya başlanan normalleşme uygulamaları çerçevesinde ülkemizde de 1 Haziran tarihinden itibaren yeni – normal sürecinin başlatılması ile beraber pek çok sektörde olduğu gibi otomotiv sektöründe de insanları memnun edecek yeni kararlar alınmaya devam ediyor. Bu kapsamda son olarak küresel marka Mercedes – Benz, Temmuz ayından itibaren satışı gerçekleştirilecek olan sıfır araçlarında garanti süresini 3 yıla kadar uzatma ve kilometre sınırını kaldırma kararı aldı.

Şehir içi ve şehir dışı yolcu taşımacılık, okul ve personel servisinin yanında kurye ve nakliye gibi faaliyetler de gösteren dünyaca ünlü otomotiv devi Mercedes – Benz’in Temmuz 2020 döneminden itibaren satılan hafif ticari segmentteki araçlarda sunmaya başladığı 3 senelik garantinin kapsadığı alanlar ise şu şekilde: Söz konusu araçların montaj ve malzeme kaynaklı teknik arızaları neticesinde hasar görmüş parçaları ve bunlar için uygulanacak olan işçilik bedelleri.

Pek çok segmentteki aracı ile piyasada önemli ölçüde varlık göstermeye devam eden Mercedes – Benz markasının aldığı bu son karar sayesinde hafif ticari araçlarının satışında da belli oranda artış yaşanması bekleniyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri