Teknoloji

MediaTek Yeni Ürününü Tanıtacak

MediaTek yeni yoga setini tanıtacak

Abone Ol  
 

Son günlerde gün yüzüne çıkmaya başlayan bazı bilgiler ışığında MediaTek’in MT6853 adlı orta segmentteki bir yonga setini yakında tanıtacağı öğrenilmişti. Söz konusu yeni yonga seti ile ilgili daha yeni ayrıntılar ise henüz paylaşıldı. Bu ayrıntılar ışığında söz konusu ürün, MT6853V ve de MT6853Z adıyla iki farklı versiyon şeklinde piyasaya sunulacak. Bunun yanında oldukça yakın bir süreç içerisinde söz konusu yeni geliştirilmiş olan yonga setinin aktif bir biçimde kullanılacağı yeni akıllı telefon da tanıtılmış olacak.

MediaTek’in orta segmentteki yeni yonga seti ve akıllı telefonu hakkında henüz çok detaylı teknik özellik verilerine sahip olamasak da söz konusu yonga setinin düşük maliyetli olacağı ve haliyle bu durumun akılı telefon fiyatına da yansıyacağı belirtiliyor. Bahsi geçen yeni yonga setini kullanacak olan 5G destekli akıllı telefonların tümüyle 140 dolar bandına mal edileceği öngörülüyor. Bu bağlamda 140 dolar maliyet ücretinin hayli uygun bir seviye olacağı ve bu ücretlere 5G destekli çeşitli akıllı telefonların alınabileceği söyleniyor.Söz konusu telefonların donanımsal özelliklerinin veya şarj güçlerinin ne düzeyde olacağı henüz bilinmese de bünyesinde 5G desteği bulunduracak olmaları hayli önemli bir ayrıntı olarak göze çarpıyor.
MediaTek Yeni Ürününü Tanıtacak 2 – mediatek 2

Yeni Ürün Hakkındaki Detaylar

MT6853 adlı yeni orta segment yonga seti, Dimensity familyasına üye olabilir bu sebeple de ismi Dimensity 600 ya da Dimensity 700 şeklinde belirlenebilir. Söz konusu yeni setler sayesinde 5G desteği çok daha uygun fiyatlı telefonlarda test edilebilecek. Bu da kullanıcıları ilgilendiren en önemli konu olma niteliği taşıyor.

Geçtiğimiz günlerde Qualcomm şirketi de giriş seviyesindeki telefonların kullanması için 5G desteğine sahip olan yeni çipler üreteceğini basına ve kamuoyuna açıklamıştı. Birçok şirketin söz konusu girişimlerini hızlandırması ile birlikte teknoloji çevreleri tarafından anlaşılan o ki, yakın zaman içerisinde giriş veya orta segment telefonlar ve sistemler arasında rekabet dolu bir 5G mücadelesine şahitlik edeceğiz.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri