Ekonomi

Mahkeme Yörsan’ın İflasına Karar Verdi

Yörsan iflasını açıkladı

Abone Ol  
 

Geçen sene içerisinde kayyum atanmış olan ve bir süredir de hakkında iflas davası devam eden Yörsan’ın resmen iflasına karar verildi. 1964 senesinde kurulmuş olan şirket geçtiğimiz süreçte önce Araplara sonra da Amerikalılara satılmıştı.

Balıkesir şehrimizin Susurluk ilçesi içerisinde süt ve süt ürünleri alanında faaliyetlerini yürüten ve geçtiğimiz sene kayyum atanmış olan Yörsan şirketinin iflas talebi mahkeme tarafından kabul edildi. Susurluk Asliye Hukuk Mahkemesi kapsamında görülen dava sonucunda Yörsan şirketinin iflasına karar verildi ve söz konusu kararın bir an önce uygulamaya geçirilmesi adına İflas Müdürlüğü ve Susurluk Ticaret Müdürlüğü’ne bildirilmesi gerektiği kaydedildi.

Geçtiğimiz sene içerisinde bir süredir yaşadığı ekonomik sorunlar nedeniyle yönetimine kayyum atanan köklü şirket Yörsan’ın iflas talebi Susurluk Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından kabul edildi. Söz konusu mahkeme kapsamında görülen davaya şirketin yetkilileri ve üretici birliklerin ilgili temsilcileri katılım gösterdi.

Mahkeme Yörsan’ın İflasına Karar Verdi 2 – yörsan iflas 2

Aralık 2019’da Konkordato İlan Etmişti

Balıkesir’in Susurluk ilçesi temelinde faaliyet gösteren ve ülke genelinde de bilinir bir marka olma niteliği taşıyan Yörsan şirketi, mahkeme tarafından talebinin kabul görmesi ile beraber resmi olarak iflas etti. 2019 senesinin Aralık ayı içerisinde konkordato ilan etmiş olan şirkete, bu kararın ardından işçiler isyan başlatmış ve haberlerde de Yörsan’ın battığına dair bilgiler dolaşmaya başlamıştı. Bunun ardından Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği, Yörsan markasına talip olduğunu açıklasa da net bir sonuç elde edilememişti. 20 Aralık 2019 tarihinde ise Balıkesir Karesi ve Altıeylül Süt Üreticileri Birliği Başkanı Cihat Şimşek, Yörsan şirketine kayyum olarak atanmıştı. Zaten konkordato ilan etmiş olan şirketin ekonomik soruları bir de korona virüs etkisi ile ortaya çıkan problemler ile katlanınca Yörsan, iflasını açıklamak zorunda kaldı.

Geçtiğimiz süreçte de uzun yıllar boyunca ekonomik sorunlarla mücadele eden Yörsan, bu kapsamda önce Araplara sonra da Amerikalılara satılmıştı. Yine de tüm uğraşlar şirketin iflasını önleyemedi ve son alınan mahkeme kararı ile birlikte Yörsan’ın iflası resmiyet kazanmış oldu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri