Ekonomi

‘Made in Türkiye’ damgalı güneş panelleri üretim bandından iniyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Twitter hesabından bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile açılacak Türkiye'nin ilk ve tek tam birleşik güneş paneli üretim fabrikasına dair paylaşımda bulundu.

Abone Ol  
 
62 / 100

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Twitter hesabından bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile açılacak Türkiye’nin ilk ve tek tam birleşik güneş paneli üretim fabrikasına dair paylaşımda bulundu.

Türkiye’de yenilenebilir enerji teknolojilerinin yerlileştirilmesi kapsamında mühim bir adım atılacağına ilgi çeken Dönmez, “‘Made in Türkiye’ damgalı güneş panelleri dünyanın güneşini elektriğe çevirmek amacıyla üretim bandından iniyor. Yerli kaynak, yerli teknoloji, bağımsız enerji, kuvvetli Türkiye.” ifadelerini kullandı.

Başkent Organize Sanayi Bölgesi’nde 1,4 milyar dolarlık yatırımla kurulan ve senelik 500 megavat güneş paneli üretim kapasitesine sahip olan Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası, 1400 şahsa istihdam sağlayacak.

Söz hususu fabrika, Avrupa ve Orta Doğu’nun tek tam birleşik güneş paneli üretim fabrikası olma özelliğini taşıyor.

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri