Genel

Limak İnşaat, dünyanın en büyük 61’inci müteahhitlik şirketi oldu

Limak İnşaat, uluslararası inşaat sektörü dergisi Engineering News Record (ENR) doğrulusunda hazırlanan “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi” 2020 listesinde 2019'a göre 6 basamak aniden yükselerek 61’inci sırada yer aldı.

Abone Ol  
 

Limak İnşaat, uluslararası inşaat sektörü dergisi Engineering News Record (ENR) doğrulusunda hazırlanan “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi” 2020 listesinde 2019’a göre 6 basamak aniden yükselerek 61’inci sırada yer aldı.

Şirketten oluşturulan bildirime göre, Limak İnşaat, “ENR 2020 – Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi” listesinde 61’inci sıraya yükseldi.

Uluslararası inşaat sektörünün referans dergisi ENR doğrulusunda, müteahhitlerin bir önceki senede ülkeleri dışındaki etkinliklerinden elde ettikleri gelirler temel alarak hazırlanan “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi” listesi açıklandı.

İnşaat ve müteahhitlik bölümünde gerçekleştirdiği uluslararası dev projelerle küresel ligde yükselişini devam ettiren Limak İnşaat, 2020 listesinde 2019’a göre 6 basamak aniden yükselerek büyük bir başarıya imza attı.

Dünyanın önde gelen inşaat firmalarından biri olan şirket, 61’inci sırada yer alırken listedeki 44 Türk şirketi arasında 2’nci sıradaki konumunu korudu.

– 10 milyar dolarlık projeye imza attı

Havaalanlarından limanlara, barajlardan sulama tesislerine, otoyollardan hidroelektrik santrallere, saniyesel tesislerden petrol ve natural gaz boru hatlarına, tatil köylerinden bina komplekslerine kadar başarı ile tamamladığı 100’den çok projenin toplam sayısal değeri 10 milyar doları aşan Limak İnşaat, İSG ve sürdürülebilirlik çalışmaları bölümünde da üstün başarı sağladı.

Bu kapsamda, birim su kullanımında 2017’ye göre yüzde 20 verimlilik sağlarken, 2019’da yüzde 97 müşteri memnuniyeti elde etti.

Dünyanın 15 değişik ülkesinde değişik sektörlerdeki projeleri ve 60 binin üzerindeki çalışanıyla etkinlik gösteren Limak Şirketler Grubu’nun geçtiğimiz zamanlarda duyurduğu 2018-2019 sürdürülebilirlik raporunda yer alan ve ileriki 10 sene amacıyla tespit ettiği sürdürülebilirlik hedefleri arasında, bütün sektörlerinde sürdürülebilirlik anlayışının geliştirilmesi tarafında çalışmalar gerçekleştirmek, 2026 senesine kadar bayan istihdamını küme içeriğinde yüzde 40 artırmak, 2026 senesine kadar ortalama yüzde 25 enerji verimliliği ve yüzde 28 su verimliliği sağlamak, emisyon salımını ortalama yüzde 27 azaltmak, bütün şirketlerinde “sıfır atık” hedefine ulaşmak, 2030 senesine kadar toplam enerji kullanımında Yenilenebilir Enerji Kaynakları tüketimini en az yüzde 30’a çıkarmak, çalışan bağlılığını her sene artırarak, güvenilir bir çalışma ortamı sağlamak ve bütün tedarikçilerinin sürdürülebilirlik eğitimlerini 2026 senesine kadar tamamlamak bulunuyor.

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri