Ekonomi

LG’den Mikro LED ile ekran teknolojisinde yeni dönem

LG Electronics'in (LG) yeni Mikro LED ekran çözümü LG MAGNIT, tescilli Black Coating görüntüleme teknolojisiyle ve akıllı blok montaj tasarımı ile iyi bir görüntü niteliği ve dayanıklılık sunuyor.

Abone Ol  
 

LG açıklamasına göre, ekran teknolojisinde mühim bir adım olan Mikro LED, direk alt tabaka kartına yapılan boyutta yalnızca bir mikrometre ölçeğinde kendinden sunulan pikseller içeriyor.

LG’nin ekranların önüne yapılan yeni Black Coating teknolojisi, kontrastı ve renk doğruluğunu tedavi etmek ve ufak LED pikselleri nemden, tozdan ve dış etkilerden korumaya yardımcı olmak amacıyla tasarlandı. Parlama ve parmak izi engelleyici LG Black Coating, bunun dışında ilgi dağıtıcı yansımaları en aza indiriyor.

LG MAGNIT, 163 inç 4K çözünürlüğü ile öne çıkıyor. Ekran, sezgisel gezinme özellikleri, ön ayarlar dahil çoğu kullanımı basit işlevin denetimini gerçekleştiren webOS akıllı Signage platformunu da sunuyor. LG MAGNIT, içeriği ve kaynağı akıllıca analiz eden, görsel çıktıyı gerçek vakitli ve otomatik olarak optimize eden suni zeka destekli α (Alpha) görüntü işlemcisi ile de güçlendirildi.

 

 

– Kolay kurulum

 

LG MAGNIT, problemsiz kurulum ve konfigürasyon üstünlüğü da sunuyor. Her Mikro LED kabininin ebatı 600mm (G) x 337.5mm (Y) x 44.9mm (D) bulunduğu amacıyla başka kabinlere problemsiz bir şekilde bağlanarak zAhmetsiz bir şekilde kuruluma imkân tanıyor. LG’nin temassız bağlantı teknolojisiyle kablosuz olarak problemsiz bir şekilde sinyal gönderip alabiliyor. Blok montaj tasarımı ise enerjinin LED ekranın merkezinden pimler vasıtasıyla her bir kabine aktarılmasına imkân sağlıyor. LG MAGNIT, ekranların gerisinde birkaç kablo ile enerji ve veri aktarımını sağlayarak kablo kirliliğini de azaltıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verdiği LG Business Solutions Company Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Bilgi Ekranı İş Birimi Başkanı Görüntüleme Birimi Başkanı Paik Ki-mun, “LED ekranlarda gerçek yenilikleri getirmek bizim amacıyla her vakit çok heyecan verici. Bu sefer de LG MAGNIT serimizi tanıtmaktan büyük heyecan ve sevinç duyuyoruz. Üstün görüntü niteliği, genişletilebilirlik ve basit kurulumuyla LG MAGNIT; sergi salonları, müzeler, kongre merkezleri, otel lobileri, lüks butikler, yayın stüdyoları, denetim odaları gibi pek çok ticari ve kamusal alanlar amacıyla harika bir Mikro LED ekran çözümü sunuyor.” ifadelerini kullandı

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri