EkonomiGenelTeknoloji

LG ve Hyundai’den iş birliği

LG Electronics (LG) ve Hyundai Motor, elektrikli vasıtalara ev rahatlığı getirmeyi amaçlayan iş birliği kapsamında IONIQ Konsept Kabin'i tanıttı.

Abone Ol  
 
65 / 100

LG Electronics (LG) ve Hyundai Motor, elektrikli vasıtalara ev rahatlığı getirmeyi amaçlayan iş birliği kapsamında IONIQ Konsept Kabin’i tanıttı.

LG’den oluşturulan bildirime göre, iki şirketin de tüketici rahatlığı ve şahsi elektrikli vasıtalar konusundaki uzmanlığını birleştiren, ortak bir çaba olan IONIQ Konsept Kabin, mekanik bileşenlerinin az olması nedeniyle daha çok iç alana sahip olan elektrikli vasıtaların iç mekanlarından maksimum düzeyde yararlanmayı amaçlıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verdiği LG Electronics Kurumsal Tasarım Yönetim Merkezi Başkanı Lee Chul-bae, LG’nin, bağlantılı vasıta çözümlerine büyük ölçüde dahil olduğunu belirterek, “Ve CES 2020’de, sürücülerin ve yolcuların yoldayken yanlarında evden bir parça götürmelerine imkan tanıyan şahsileştirilmiş bir vasıta içi tecrübesi sergiledi. IONIQ Konsept Kabin’le, gerçek mobilite uzmanlığını masaya getiren Hyundai ile ortaklık kurarak bu tecrübesi bir ileri düzeye taşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Verilen bilgiye göre, IONIQ Konsept Kabin, mekanı aslında “evden uzakta bir ev” yapan bir dizi imkanla donatıldı.

Konfor ve rahatlığın ötesinde, IONIQ Konsept Kabinin en göze çarpan özelliği, aracın tavanının çoğunu kaplayan elastik OLED ekran olarak öne çıkıyor.

Arkadaki yolcular, optimum görüntüleme açısı için sezgisel el hareketleriyle ekranın kavis derecesini ayarlayabiliyorlar.

77 inçlik geniş OLED ekran, arkadaki her iki yolcunun aynı anda değişik içeriğin tadını çıkarmasına izin vermek için bölünebiliyor.

Koltuk başlıklarındaki hoparlörler ise başka yolcuyu rahatsız etmeyen şahsi bir ses bölgesi oluşturuyor. Fakat yenilik sadece aracın içine oturulduğunda görülmüyor.

Araç boşaldığında, kayan bir çubuk zemini temizliyor, kırıntıları topluyor ve dökülenleri siliyor. Aynı anda bütün mikropları ve başka mikroorganizmaları yok etmek için aracın içini dezenfekte eden baş üstü UV LED ışıkları çalışıyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri