EkonomiGenel

LG, üçüncü kez “AHRI Performans Ödülü” aldı

 LG Electronics (LG), Klima, Isıtma ve Soğutma Enstitüsü (AHRI) tarafından üst üste üçüncü kez Performans Ödülü'ne layık görüldü ve test edilen 73 modelin tümü performans değerlendirmesini geçti.

Abone Ol  
 

LG Electronics (LG), Klima, Isıtma ve Soğutma Enstitüsü (AHRI) doğrultusundan üst üste üçüncü kez Performans Ödülü’ne layık görüldü ve test edilen 73 modelin bütünü performans değerlendirmesini geçti.

Şirket açıklamasına göre, Performans Ödülü alabilmek için bütün kategorilerdeki ürünler arasından AHRI doğrultusundan herhangi seçilen ürünün 3 yıl arka arkaya performans testini geçmesi gerekiyor. Bu amaçla AHRI Ödülü almanın zor bulunduğu kabul ediliyor. LG, 2015’ten itibaren her yıl testi atlattıktan sonra ilk kez 2017’de bu ödülü aldı.

2017’den 2019’a kadar, LG’nin 7 ürün kategorisini temsil eden toplam 73 klima sistemi modeli test edildi ve değerlendirmeyi geçti. Bu ürünler arasında Değişken Soğutucu Akışkan (VRF), Paketlenmiş Terminal Klima (PTAC), Paketlenmiş Terminal Isı Pompaları (PTHP), Üniter Küçük Klima Ekipmanı (VMAC), Üniter Küçük Isı Pompası Ekipmanı (VMHP), Su Soğutmalı Su Soğutma ve Isı Pompası Buhar Sıkıştırma Döngüsünü (WCCL) Kullanan Su Isıtma Paketleri ve Hava Soğutmalı Su Soğutma Paketleri (ACCL) yer alıyor.

AHRI, senelik testler için her kategoriden bütün ürünlerin en az yüzde 20’sini herhangi seçiyor. Enstitü, daha sonra test numunelerini, önde gelen bir standart sertifika yetkilisi ve AHRI doğrultusundan akredite edilmiş bağımsız bir üçüncü taraf laboratuvarı olan Intertek’e, ürünlerin spesifikasyonlara ideal performans gösterip göstermediğini doğrulamak için gönderiyor.

1953 senesinde kurulan bir ticaret birliği olan AHRI, 350’den çok üye şirket ile dünya genelinde HVACR ve su ısıtma ekipmanı üreticilerini temsil ediyor. Dernek, tüketici güvenini aşılayan sıkı bir performans değerlendirmesi gerçekleştirmesiyle tanınıyor.

Ödüllü ürünler arasında yer alan Multi V, büyük kapasiteli dış ünite, LG’nin amiral gemisi olarak kabul ediliyor. Orijinal olarak LG doğrultusundan tasarlanan Üstün İnvertör Kompresörü, ilerlemiş performans ve enerji verimliliği sağlayarak ürünü ticari klima sektöründe öne çıkarıyor. Eksi 30 santigrat derece gibi sıra dışı koşullar altında iyi bir ısıtma performansı sergiliyor. Bu da bilhassa kışın sıcaklığın çok düşük bir düzeye düştüğü Kuzey Amerika’daki popülerliğini meydana koyuyor.

LG’nin ufak ve orta kapasiteli amiral gemisi olan Multi V S ise konutlarda kullanılıyor. Tek bir dış üniteye, 16 iç üniteye kadar bağlanabiliyor. Bu da onu büyük yerleşim alanları için bile ideal kılıyor. İç üniteler, müşterilerin istedikleri tercihleri yapabilmeleri için duvara monte konfigürasyondan tavan kasetinden kanal tarzına kadar değişik şekillerde sağlanabiliyor.

Başka bir sertifikalı ürün olan PTAC ise otellerde sık sık kullanılan bağımsız bir birim. LG’nin PTAC birimleri, ısı eşanjörünün korozyonunu önlemek için özel kaplama teknolojisi ile yapılan dayanıklılığa sahip.

Açıklamada görüşlerine yer verdiği LG’nin Ev Aletleri ve Hava Çözümü İş Birimi Başkan Yardımcısı Lee Kam-gyu, “Doğayı ve insan yaşamını zenginleştiren kusursuz bir HVAC ve enerji çözümleri sağlayıcısı olan LG, ilerlemiş performans ve ayırt edici teknolojiye dayalı olarak küresel pazardaki rekabet gücünü daha da güçlendirecek.” ifadesini kullandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri