EkonomiGenelGündemHaber

Lexus, Avrupa’da 1 milyon satış adedine ulaştı

Lexus'tan uygulanan bildirime göre, premium otomobil yapımcısı firma, Avrupa’daki 30'uncu senesinde mühim bir kilometre taşını geride bıraktı.

Abone Ol  
 
66 / 100

Avrupa’ya ilk kez 1990’da tek modelle giriş yapan Lexus, kısa vakitte premium otomobil dünyasındaki başarılı olmasını kanıtlayarak 1 milyon adetlik satış gerçekleştirdi.

Lexus’tan uygulanan bildirime göre, premium otomobil yapımcısı firma, Avrupa’daki 30’uncu senesinde mühim bir kilometre taşını geride bıraktı.

Lexus, Türkiye’de de süratli bir büyüme göstererek geçtiğimiz senenin aynı devresine göre yüzde 229’luk büyüme ile satışlarını nerdeyse 3 katından daha çok artırdı. Amerika’da markanın global lansmanının yapılmasından birkaç ay sonra Avrupa piyasaına 1990’da yayılan amiral gemisi LS sedan ile performans, verimlilik ve donanım özellikleri yönünden premium bir otomobilin nasıl olması gerektiği konusu ile ilgili standartları saptadı. Lexus’un Japon misafirperverliği Omotenashi’yle şekillenen hizmet zihniyeti da müşteri yaklaşımına yeni bir bakış açısı getirdi.

– Lexus, lüks hibritin lidersü

 

Lexus, oturmuş piyasa normlarını takip etmek yerine kendi standartlarını saptadı ve 2005 senesinde dünyanın ilk lüks hibrit aracı olan RX 400h’yi de satışa sundu. Premium üretici, bu teknolojiyi de her geçtiğimiz gün geliştirerek segmentinde lider oldu.

 

Lexus’un Avrupa’da şu ana kadar satılan 1 milyon aracının yüzde 45’i hibrit olurken, son dönemde hibritlerin satış seviyesi Batı Avrupa sektöründe yüzde 96’ya kadar yükseldi. Lexus, Avrupa’daki yükselişini Türkiye’deki başarılı performansıyla da taçlandırıyor. Şuana kadarki en iyi ekim ayı performansına imza atan Lexus, ilk 10 ayda yüzde 62 büyüyen premium piyasada geçtiğimiz senenin aynı devresine göre yüzde 229 büyümeye kaydetti.

 

Türkiye’de en çok RX SUV modeli tercih edilirken, onu ES Sedan modeli takip ediyor. Kalite ve performansı ile öne çıkan modellerinin yanı sıra müşterilerine yaşattığı sıra dışı deneyimler ve sunmuş olduğu Geri Alım Garantisi gibi hizmetlerle farklılığını meydana koyan Lexus, Türkiye’de de emin adımlarla büyümeye devam ediyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri