Teknoloji

LED Teknolojili Bilgisayar Türkiye’de

Ryzen 4000 seri işlemcili Zephyrus G14’ün kişiselleştirilebilen arka kapak LED teknolojili modeli de satışa çıkıyor!

Abone Ol  
 
67 / 100

Dünya üzerindeki en güçlü 14 inçlik dizüstü bilgisayarı olduğu belirtilen Ryzen 4000 seri işlemcili Zephyrus G14 geçtiğimiz günlerde ülkemizde satışa çıkarılmıştı. Söz konusu satışı gerçekleştiren Asus Rog bu hafta itibariyle cihazın özelleştirilebilir özel arka kapak LED teknolojili modelinin de satışa sunulacağını ilan etti.

An itibariyle dünya üzerinde 14 inç değerindeki en güçlü dizüstü bilgisayar olduğu söylenen Ryzen 4000 seri işlemcili Zephyrus G14’ün geçtiğimiz günler içerisinde Türkiye’de satışa çıkarılmasının ardından şimdi de söz konusu cihazın kişiselleştirilebilen arka kapak LED teknolojili modeli de satışa çıkıyor. Rog Zephyrus G14 (GA401) AniMe Matrix modeli ile tanıtımı gerçekleştirilen LED teknolojisinin kişiselleştirme deneyimini bir üst noktaya taşıdığı belirtiliyor. Asus markasının öncülük ettiği LED kapaklı teknoloji sayesinde özel grafikler, animasyonlar ve diğer bazı efektler yaratılabiliyor.

LED Teknolojili Bilgisayar Türkiye’de 2 – asus logo

Maksimum Kişisellik

Asus markasının yetkilileri, LED 256 parlaklık seviye kontrolü bulunan AniMe Matrix ekran kapsamında 1215 adet mini LED bulunduğunu ve söz konusu ekranın kullanıcılara kendisini yansıtmak adına yeni bir imkan tanıdığını belirtti. Söz konusu yenilikçi tasarım sayesinde bilgisayar özelinde maksimum kişisellik sağlanabiliyor. Özel animasyonlu GIF’lerin, grafiklerin ve farklı yazı tiplerindeki metin mesajlarının rahatlıkla yaratılabileceği teknoloji sayesinde sanatçılara da daha farklı renkli bir kullanım imkanı sunuluyor. Anime Matrix ekranın müziklere ve diğer seslere tepki veren yapısı sayesinde DJ’ler başta olmak üzere pek çok sanatçı eşsiz bir görsel şölen platformu oluşturabilir.

Sosyal medyada sıklıkla paylaşılan tanıtım videoları ile şimdiden pek çok teknoloji tutkununun ilgisini çekmeyi başarabilmiş olan söz konusu LED kapaklı teknolojisinin ülkemizde satışa çıkması ile büyük bir talep göreceği öngörülüyor. Günlük kullanımdaki deneyiminin yanında hem oyun bilgisayarı olarak daha eğlenceli bir süreç geçirmeye yarayan hem de sanatçıların tercih edebileceği özel animasyonlar ve gif gibi seçeneklerle görsel zevke de hitap eden LED kapak teknolojisinin diğer bilgisayar markaları tarafından da ilerleyen süreçte tercih edilmesine kesin gözü ile bakılıyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri