DünyaEkonomiGenel

LEAD Network Ümit Boyner’i ağırladı

Boyner Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner, toplumsal cinsiyet eşitliği sorununun yalnızca toplumlar için değil şirketler için de çeşitlilik, demokrasi, katılımcılık ve nihayetinde etkin yönetişimin asli konularından biri bulunduğunu aktardı.

Abone Ol  
 
71 / 100

Boyner Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner, toplumsal cinsiyet eşitliği sorununun yalnızca toplumlar için değil şirketler için de çeşitlilik, demokrasi, katılımcılık ve nihayetinde etkin yönetişimin asli konularından biri bulunduğunu aktardı.

LEAD Network buluşmalarının eylül ayı konuğu olan Ümit Boyner, Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin hak, özgürlükler ve demokrasi sorunu bulunduğunu belirtti.

LEAD’den oluşturulan bildirime göre, perakende ve tüketici ürünleri sektörlerinde çalışan bayan önderleri destekleyen, üst seviye bayan yöneticilerin adetlerini artırmayı ve gelişimlerine katkıda bulunmayı misyon edinen LEAD Network’ün eylül konuğu Boyner Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner oldu.

“Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Çeşitlilik ve Kurumsal Yönetişim” başlıklı etkinlikte LEAD Network üyeleriyle bir araya gelen Boyner, toplumsal cinsiyet eşitliği sorununun yalnızca toplumlar için değil şirketler için de çeşitlilik, demokrasi, katılımcılık ve nihayetinde etkin yönetişimin asli konularından biri bulunduğunu belirtti. Boyner ayrıca, kapsayıcı bir ekonomik ilerleme ve sürdürülebilir büyüme için kurumsal yönetişimde çeşitlilik ve bayan erkek eşitliğinin bir tercih değil mecburilik bulunduğunun altını çizdi.

Halen Hedefler için İş Dünyası Platformu’nun kurucu Yönetim Kurulu Başkanlığı vazifesini de devam ettiren Ümit Boyner, toplumsal cinsiyet eşitliğinin Birleşmiş Milletler’in 2030 için tespit ettiği 17 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı içinde de çok mühim bir yeri bulunduğuna ve sürdürülebilirliğin şirketler için her geçtiğimiz gün daha da mühim duruma yaklaştığını vurgulayarak şunları aktardı:

“Özellikle pandemi döneminde daha iyi görüldü ki idare kurullarında ve üst idarelerde bayan önderlerin bulunduğu şirketler ile bayan önderlerin yönetmekte bulunduğu ülkeler kriz idaresinde daha başarılı. Sürdürülebilirliği içselleştiren şirketler, hem fırtınalarda hem de sakin sularda operasyonlarını daha verimli ve dirençli kılıyor. Müşteriler, çalışanlar ve toplumlar şirketleri dünyanın karşı karşıya kaldığı sorunlarda çözümün bir parçası olarak görmek istiyor. Toplumların bin yıllardır kanayan yarası olan cinsiyet eşitsizliği de halledilmesi gereken problemlerin başında geliyor. Bu konuyu hak, özgürlükler ve demokrasi sorunu olarak görüyorum. Kadınların yürüttüğü mücadeleye verdiği desteğin ve bu husustaki bilincin arttığını görmek de umut verici.”

– LEAD Network Türkiye’den bayanlara destek

İş aleminde yaşanan problemlere karşı daha etkin ve verimli çözümler üretmek için daha çok bayanın önder rolü üstlenmesi gerektiğine inandıklarını ve bu tarafta perakende pazarında daha çok bayan yöneticinin yer alması için çalışmalar yürüttüklerini belirten LEAD Network Türkiye Başkanı Aysun Zaman, geçtiğimiz zamanlarda düzenledikleri CEO Yuvarlak Masa etkinliğinde mühim bir davette bulunduklarını belirtti.

Zaman şu açıklamalarda bulundu:

“Hepinizin şirketlerinde beraber çalıştığı mühim bayan önderler var. Sadece bunları göz önüne çıkarmanız bile çok mühim bir adım. Bu bayanlar sahneye çıktıkça başka bayanlara ilham olacak ve kendi kafalarındaki önyargıları kıracaklardır. Şirketlerinizi konferanslarda, panellerde, seminerlerde medya da temsil edecek bayan önderler seçmeniz çok mühim bir adım olacak ve biz buna son derece inanıyoruz. Sizlerden de bu hususta destek istiyoruz, bu bayan temsilcileri belirleyip bizlerle paylaşmanız halinde, kendilerine LEAD Network olarak eğitimler de vermeye hazırız.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri