Genel

Kuveyt Türk’ün insan kaynakları uygulamalarına uluslararası iki ödül

Kuveyt Türk, dünyanın en prestijli iş mükafatleri arasında yer alan Stevie Büyük İşverenler Ödülleri 2020'de (2020 Stevie Award for Great Employers) iki kategoride mükafat aldı.

Abone Ol  
 
65 / 100

Kuveyt Türk, dünyanın en prestijli iş mükafatleri arasında yer alan Stevie Büyük İşverenler Ödülleri 2020’de (2020 Stevie Award for Great Employers) iki kategoride mükafat aldı.

Kuveyt Türk açıklamasına göre, bankanın finans pazarında bir ilke imza atarak yaşama geçirdiği yan haklar programı “Sepetim” gümüş, iç etkileşim çalışmalarına yer verdiği müracaatı ise bronz mükafatı aldı.

– Çalışanların özel bütçesi “Sepetim”de birikiyor

Kuveyt Türk çalışanlarının memnuniyetini artıran programların başında, 2017 senesinde Türkiye’de finans pazarında bir ilk olarak yaşama geçirilen ve her sene kapsamı genişletilen yan haklar programı “Sepetim” geliyor.

Bu program yardımıyla Kuveyt Türk çalışanları, yan haklarla alakalı kendilerine özel bütçe oluşturabiliyor ve bu bütçeyle diğer yan haklara sahip olabiliyor. Örneğin, sisteme tariflenen kıyafet yardımını alabilmek istemeyen bir çalışan, buradan elde ettiği bütçeyi BES’e aktarabiliyor, seyahat edebiliyor ya da cep telefonu satın alabiliyor.

– Şeffaf mobil etkileşim ağı: İyi ki

2018 senesinde yaşama geçirilen “İyi ki” mobil programı ise Kuveyt Türk çalışanlarının birbirleriyle etkileşim kurabildikleri interaktif bir platform olarak ilgi çekiyor. Etkinlik, duyuru, tebrik gibi çalışanlara yönelik iç etkileşimi eksenli açıklamalar bu platform üzerinden paylaşılıyor.

Bu sayede, Türkiye’nin rastgele bir yerindeki şubeden oluşturulan bir paylaşım, genel müdürlüğe ve diğer bütün şubelere hemen ulaşıyor. “İyi ki” programının yanı sıra diğer iç etkileşim araçları, etkileşim süreçlerinde kurulan hareketli yapı ve çalışan memnuniyeti merkezli süreçler Kuveyt Türk’ü, iç etkileşim kategorisinde mükafate götüren yapıyı oluşturuyor.

– ” ‘Önce insan-önce çalışan’ söylemi ile geliştirildi”

Açıklamada görüşlerine yer verdiği Kuveyt Türk Strateji, İK ve Dijital Dönüşüm Grubundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aslan Demir, şunları kaydetti:

“6 bine yakın çalışanımızın bütününün ‘İyi ki Kuveyt Türklüyüm’ demesini önemsiyoruz. İnsan kaynakları süreçlerimizi her geçtiğimiz gün biraz daha geliştirerek mutlu ve huzurlu bir iş yeri ortamı sunmaya gayret ediyoruz. Özgür kanaat ortamının ve çalışan memnuniyetinin insan kaynakları süreçlerimizi pozitif bağlamda güncellemeye katkısını gördükçe seviniyoruz. ‘Önce insan-önce çalışan’ tabiriyle yaşama geçirdiğimiz ‘Sepetim’ ve iç etkileşim programlarımız ile dünyanın en prestijli organizasyonlarından biri olan Stevie Büyük İşverenler Ödülleri’nde iki mükafate aniden layık görülmemiz yaptığımız çalışmaların ne denli yerinde olduğunun uluslararası bir teyidi niteliğinde. Bundan ileri süreçte de çalışanlarımızın memnuniyetini ve gelişimini odağımıza alan bir yaklaşım sergilemeye devam edeceğiz.”

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri