EkonomiGenel

Kuveyt Türk Katılım Bankası, “Avrupa’nın En İyi İşverenleri” listesinde

Kuveyt Türk, Great Place to Work Enstitüsü'nün "Avrupa’nın En İyi İşverenleri" listesinde 500 ve üzeri çalışan kategorisinde 30. sırada yer aldı.

Abone Ol  
 

Kuveyt Türk, Great Place to Work Enstitüsü’nün “Avrupa’nın En İyi İşverenleri” listesinde 500 ve üzeri çalışan kategorisinde 30. sırada yer aldı.

Kuveyt Türk açıklamasına göre, Great Place to Work, şirketlerin kurum kültürü inşa etme ve geliştirmeleri konusu ile ilgili 30 seneye dayanan tecrübesiyle meydana getirdiği Avrupa’nın En İyi İşverenleri listesini açıkladı. 19 ülke, 3 binden çok işletme ve aşağı yukarı 1,5 milyon çalışan kapsamında yapılan inceleme sonucunda, çalışan merkezli idare anlayışını ve insan merkezli yaklaşımları öncelikli kılan, etkili idare anlayışını benimsemiş, yüksek itimat kültürüne sahip şirketler belirlendi.

Avrupa’nın En İyi İşverenleri listesinde, 25 uluslararası şirketle beraber 20-49 çalışan adedi aralığına sahip 20 şirket, 50-499 çalışan adedi aralığına sahip 50 şirket ve 500 ve üzeri çalışan sayısına sahip şirketler kategorisinde 30 şirket bulunuyor. Avrupa’nın En İyi İşverenleri listesine bu yıl ilk kez dahil olan Kuveyt Türk, “500 ve üzeri çalışan sayısına sahip şirketler” kategorisinin 30. sırasına yerleşti. Avrupa’nın 19 ülkesi içinde Türkiye’yi temsil eden bankacılık sektörünün mühim şirketlerinden biri olan Kuveyt Türk, nisan ayında belirtiler Great Place to Work Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2020 listesinde “500 ve üzeri çalışan sayısına sahip şirketler” kategorisinde birinci olurken “Finansın En iyi İşvereni” sektör özel ödülünü de almaya hak kazanmıştı.

Açıklamada görüşlerine yer verdiği Great Place to Work Türkiye Genel Müdürü Eyüp Toprak, dünya genelinde her yıl 7 bine yakın işletme ve 16 milyondan çok çalışanı analiz ederek en iyi işverenleri belirlediklerini belirterek, Avrupa’nın En İyi İşverenleri listesini 18. kez açıklıyor olmanın sevincini yaşadıklarını ifade etti.

Araştırmaya geçtiğimiz yıl 2 binin üstünde şirketin katıldığını açıklayan Toprak, şunları kaydetti:

“Bu yıl katılımcı şirket adedi 3 binin üstüne çıktı. Her yıl kurum kültürü ve kültür dönüşümü çalışmalarımızı genişleterek daha çok çalışana ve şirkete dokunuyoruz. Çalışanı merkeze alan, grup ruhunu ve itimati ön plana çıkaran şirketler, ekonomik yönden performanslarını daha ileri bir noktaya taşıyor. Bizler de şirketlere kurum kültürlerindeki aksiyon alanlarını saptamaları için ölçümleme yapıyor, bu ölçümlemeler ardından yol haritamız ile destek olarak yüksek itimat kültürü danışmanlığı hizmeti veriyoruz.

Ülkemizde de değişik sektörler ve büyüklükteki şirketlerin katılımına açık olan Türkiye’nin En İyi İşverenleri listesi ve incelemesi sürecine katılan şirketler, analizlerimiz sonucunda başarı elde etmeleri halinde Avrupa’nın En İyi İşverenleri listesine aday olabiliyorlar. İçerisinde bulunduğumuz inceleme senesine bütün şirketlerimizi çağrı ediyoruz. Önümüzdeki yıl daha çok şirketimizi Avrupa listesinde görmek istiyoruz.”

Kuveyt Türk Katılım Bankası İnsan Kaynakları, Eğitim ve Kalite Grup Müdürü Semih Sel de nisan ayında belirtiler Great Place to Work Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2020 listesinde “500 ve üzeri çalışan adedina sahip şirketler” kategorisinde birinci olarak üçüncü kez “Türkiye’nin En İyi İşvereni” seçildiklerini ve “Finansın En iyi İşvereni” sektör özel ödülünün de üst üste üçüncü kez sahibi olduklarını belirterek, “Avrupa’nın En İyi İşverenleri listesine de girmiş olmanın sevincini yaşıyoruz. Kurum kültürünü ayakta tutan ve ilerleten stratejilerle geleceğe dayanıklı adımlarla ilerliyoruz. Çalışan perspektifinden bakıldığında ‘önce çalışan’ prensibi ile ‘harika bir iş yeri’ olarak görülmeyi her vakit önemsedik ve idare anlayışımızı bu yönde şekillendirdik. Kuveyt Türk olarak bu bakış açımızın Türkiye’de bulunduğu gibi, Avrupa’da da duyulması bizleri memnun ediyor.” ifadelerini kullandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri