Sağlık

Kurban Bayramı’nda Sokağa Çıkma Yasağı Olabilir mi?

Abone Ol  
 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kurban Bayramı sürecinde şehir bazında birtakım yasakların gerek duyulması halinde uygulanabileceğini açıklamıştı. Söz konusu açıklamaların ardından bayram için hazırlıklarını devam ettiren vatandaşlar da Kurban Bayramı’ndan sokağa çıkma yasağı olup olmayacağı konusunda meraka düştüler. İşte bu kapsamdaki son gelişmeler…

Geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kurban Bayramı için il bazında birtakım yasakların uygulanabileceğini belirtmişti. Bu konunun özellikle önümüzdeki günlerde korona virüs vaka ve ölüm sayılarının nasıl bir seyir izleyeceği ile ilgili bir konu olduğunu vurgulayan Bakan Koca, bu bağlamda ülke genelinde bir sokağa çıkma yasağının gün itibariyle gündeme gelmediğini açıklamıştı. Ancak il bazında ortaya çıkan vaka sayıları ışığında bazı önlemlerin alınabileceğini kaydeden Fahrettin Koca, konunun gelecek haftalarda tekrar değerlendirileceğini belirtmişti.

Kurban Bayramı’nda Sokağa Çıkma Yasağı Olabilir mi? 2 – kurban bayrami 2

En Çok Vaka Görülen İller Dikkat!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Kurban Bayramı için il bazında birtakım önlemler alınabileceğine dair açıklamalarının ardından gözler Bakan’ın açıkladığı en çok vaka görülen illere çevrildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son üç gündeki ortalamaları ışığında en çok vaka kaydedilen illerin İstanbul, Ankara, Konya, Diyarbakır, Gaziantep, Mardin ve Şanlıurfa olduğunu açıklamıştı. En az vaka görülen illerin ise Tunceli, Iğdır, Bayburt, Artvin, Erzincan, Bilecik ve Kırklareli olduğu belirtilmişti.

Bakan Koca’nın söz konu açıklamaları göz önünde bulundurulduğu takdirde, Kurban Bayramı’nda gündeme gelebilecek olası bir sokağa çıkma yasağının ya da diğer türdeki kısıtlamaların en çok vaka görülen illerde uygulanabileceği konuşuluyor. Yine de gün gün vaka seyrinin takip edildiğini belirten Koca, bahsi geçen İstanbul, Ankara, Konya, Diyarbakır, Gaziantep, Mardin ve Şanlıurfa illerinde yaşayan vatandaşların çok daha dikkatli olması gerektiğini vurguluyor. Salgının henüz sona ermediğini her fırsatta vurgulayan Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca, yalnızca söz konusu 7 ilde değil tüm Türkiye genelinde korona virüse karşı alınmış olan önlemlere azami surette özen gösterilmesi gerektiğini belirtiyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri