EğitimGenelSağlık

Kronik hastalığı olan lise öğrencileri uzaktan eğitim alabilecek

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından, 2020-2021 eğitim ve öğretim senesi iş ve işlemlerine dair illere makale gönderildi. Buna göre ders senesi 31 Ağustos pazartesi başlayacak. Liselerde mesuliyet sınavları ile hazırlık yeterlilik sınavları ihtiyaç duyulması durumunda iki haftaya yayılarak 31 Ağustos-11 Eylül'de yapılacak.

Abone Ol  
 
52 / 100

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından, 2020-2021 eğitim ve öğretim senesi iş ve işlemlerine dair illere makale gönderildi. Buna göre ders senesi 31 Ağustos pazartesi başlayacak. Liselerde mesuliyet sınavları ile hazırlık yeterlilik sınavları ihtiyaç duyulması durumunda iki haftaya yayılarak 31 Ağustos-11 Eylül’de yapılacak.

Sınavlar olası ise çok amaçlı salon, spor salonu, yemekhane gibi büyük mekanlarda uygulanacak. Bunun mümkün olmaması durumunda öğrencilerin oturma planı fiziki uzaklık korunacak şekilde düzenlenecek.

Yüz yüze eğitim başladıktan sonra, Sağlık Bakanlığı e-Nabız Sisteminde süreğen hastalıklar listesinde hastalığı tespit edilen resmi ve özel ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören lise öğrencileri, hallerine ilişkin e-Nabız Sistemi’nden alacakları belgeyle okul müdürlüklerine başvurmaları durumunda, eğitim hareketlerini uzaktan eğitimle sürdürebilecek. Bu konuda, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince tedbirler alınacak.

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri