EğitimGenelGündem

KPSS maratonunun ikinci haftası yarın başlıyor

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) kapsamında lisans düzeyinde alan bilgisi oturumları hafta sonu yapılacak.

Abone Ol  
 

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) kapsamında lisans düzeyinde alan bilgi kapasitesi oturumları hafta sonu yapılacak.

ÖSYM doğrultusundan 31 il merkezi ve 35 imtihan merkezinde yapılacak KPSS Alan Bilgisinin kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, çalışma ekonomisi ve sanayi ilişkileri testlerinden meydana gelen 1’inci oturumu yarın saat 10.15’te başlayacak. KPSS alan bilgi kapasitesi imtihanlarının hukuk, iktisat, maliye testlerinin yer aldığı 2’inci oturumu ise aynı gün saat 14.45’te başlayacak. Adaylara bu oturumlarda 120 soru için 150 dakika vakit verilecek.

KPSS Alan Bilgisinin 3’üncü oturumu piyasa günü saat 10.15’te başlayacak. Adaylara, işletme, muhasebe, istatistik testlerindeki 120 soruyu yanıtlamaları için 160 dakika vakit tanınacak.

Adaylar, imtihanın sabah oturumlarında saat 10.00’dan sonra, öğleden ileri oturumlarında ise saat 14.30’dan sonra imtihan binalarına alınmayacak.

Sınavlardaki koronavirüs salgını önlemleri

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, imtihanlarda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirler hakkında şu verileri vermişti:

“Sınav binaları ve salonlarının imtihandan evvelce ayrıntılı hijyenikliği yapılacak ve dezenfekte edilecek. Koronavirüs önlemleri kapsamında adaylara imtihan binası girişlerinde görevliler doğrultusundan maske ve dezenfektan dağıtılacak. İsteyen adaylar kendileri de dezenfektanlarını yanlarında getirebilecekler. Sınav görevlilerimize maske ve dezenfektanla beraber lateks eldiven de dağıtılacak. Adaylar ve görevliler, kendi maskeleri ve siperlikleriyle de girebilecekler. Sınav görevlilerimizin Kovid-19 halleri HES kodları vasıtasıyla takip edilecek. Kovid-19 hali tespit edilen imtihan görevlilerinin görevleri iptal edilerek yerlerine yeni görevlendirmeler yapılacak. Kovid-19 ile alakalı hali olan adaylar, HES kodlarından belirlenecek ve Bilim Kurulunun önerisi tarafında Kovid-19 hallerine göre gruplara ayrılacak ve imtihan merkezlerimizde hazırlanan ayrı salonlarda imtihana alınacaklar. Bu halde olan adaylar, Başkanlığımız doğrultusundan SMS ile imtihandan evvelce bilgilendirilecek.”

Okul bahçelerindeki yığılmayı önlemek ve sosyal uzaklığı güvenliğini sağlamak için adaylar ve imtihan görevlileri dışında hiç kimsenin okul bahçelerine alınmayacağını dile getiren Aygün, adayların imtihan binalarına girişte ve imtihan bitiminde binadan çıkışta, sosyal mesafenin korunması için imtihan görevlilerince yönlendirileceğini belirtmişti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri