Genel

Kovid-19’un sanayiye etkisi uluslararası etkinlikle masaya yatırılacak

Konferans, OSTİM Teknik Üniversitesi yerleşkesinde ve çevrimiçi platform üzerinden gerçekleştirilecek.

Abone Ol  
 

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, konferans, OSTİM Teknik Üniversitesi yerleşkesinde ve çevrimiçi platform üzerinden gerçekleştirilecek.

Çeşitli oturumlar ve akademik yazı sunumlarının yer alacağı organizasyonun ana ilişkisi “Kovid-19 Pandemisinden Sonra Sanayinin Görünümü ve Politikalar” olarak belirlendi. Alt temalar arasında Kovid-19’un dünya ekonomisi üzerindeki etkisi, yerel ve çevresel endüstri politikalarının rolü, girişimcilik, yenilikçilik ve endüstri politikaları alanlarında akademisyenler ve iş insanlarının gerçek hayattaki deneyimlerini sunması, ekonomik kalkınmaya yönelik fiziki altyapı planlaması, endüstri politikaları ve kümelenme politikaları gibi yeni yaklaşımların değerlendirilmesi olacak.

Dünyanın önde gelen eksperleri yer alacak

Planlamaya göre, Akıllı İktisadi Planlama ve Sanayi Politikaları (SEPIP) 2020 Konferansı, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede’nin açılış konuşmasıyla başlayacak, profesyonel iş insanlarının ve akademisyenlerin konuşmacı olarak yer aldığı oturumlar ve akademik sunumlarla devam edecek.

Konuşmacılar arasında Parma Üniversitesinden Prof. Dr. Franco Mosconi, Ulusal San Martin Üniversitesinden Prof. Dr. Gabriel Bezchinsky ve Prof. Dr. Guillermo Rozenwurcel, Chicago Üniversitesinden Prof. Dr. Ufuk Akçiğit, Christopher Newport Üniversitesinden Prof. Dr. Travis Taylor gibi önde gelen iktisatçılar ile IBM CTO’su Dr. Ben Amaba, Stanley Black&Decker Direktörü Eren Yılmaz gibi iş dünyasından profesyonel isimler yer alacak.

SEPIP 2020 Konferans uygulaması ve konferansına dair çeşitli bilgiye “sepip.org” ve “sepip2020.ostimteknik.edu.tr” adreslerinden ulaşılabilecek.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri