Genel

Koronavirüsü yenen doktordan kalp hastalarına tedavilerini aksatmamaları uyarısı

Uzun süredir Kovid-19 ile mücadelede aktif vazife aldıklarını bildiren Sarıkaya, şunları kaydetti

Abone Ol  
 

Van’da Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Eksperi ve Başhekim Yardımcısı Remzi Sarıkaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, 16 kardiyoloji, 3 çocuk kardiyoloji ve 6 kalp damar cerrahi uzmanı ile 2 çocuk kalp damar cerrahıyla bölgedeki bütün hastalara hizmet vermeye devam ettiklerini söyledi.

Uzun süredir Kovid-19 ile mücadelede aktif vazife aldıklarını bildiren Sarıkaya, şunları kaydetti:

“Bu hastalığa yakalandıktan sonra 15 izolasyonda kaldım. Sonuç olarak vazifeimizin başına döndük. Kalp hastaları, süreğen olarak nitelendirdiğimiz takımda yer alıyorlar. Kronik hastalık teşhisleri bulunduğu amacıyla bu hastaların ilk olarak izolasyon kurallarına çok iyi uymaları gerek. Temastan kaçınmaları lazım. Dışarı çıkmalarını gerektirecek çok elzem haller olmadıkça kalabalık ortamlara girmemeleri gerekir. Kontrollerini geciktirmesinler, zira kalp hastalığı ertelenebilir bir hastalık değil. Göğüste bir ağrı bulunduğunda kesinlikle hastaneye başvursunlar.”

Kalp damar cerrahi uzmanı Murat Sezgin de salgına karşın kardiyoloji servisinde sağlık hizmetini aksatmadan çalışmaya devam ettiklerini söyledi.

Kovid-19’a yakalanan kalp hastalarının çok ciddi solunum rahatsızlığıyla karşılaştıklarını ifade eden Sezgin, “Hastalarımızın bu süreçte evlerinde kendilerini izole etmelerini istiyoruz. Doktorların tavsiyelerine uysunlar. En küçük bir sorunda bize ulaşsınlar. İlaçlarını derli toplu kullansınlar.” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri