Genel

Koronavirüste son 24 saat

Salgından en çok büyülenen ABD'deki vaka adedi 5 milyon 719 bini geçerken, iyileşen adedi 3 milyon 65 bine ulaştı. Ülkede bugüne kadar 176 bin 787 birey Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

Abone Ol  
 

Salgından en çok büyülenen ABD’deki vaka adedi 5 milyon 719 bini geçerken, iyileşen adedi 3 milyon 65 bine ulaştı. Ülkede bugüne kadar 176 bin 787 birey Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

Latin Amerika’da salgının “merkez üssü” olan Brezilya’da, vaka adedi 3 milyon 470 bine, can kayıbı 111 bin 443’e çıktı, iyileşen birey adedi 2 milyon 615 bini aştı.

Hindistan’daki vaka adedi 2 milyon 903 bini geçerken, can kayıbı 54 bin 963’e, iyileşenlerin adedi 2 milyon 157 bine çıktı.

ABD istihbaratı, Çin yönetiminin Kovid-19 salgını konusu ile ilgili dünyayı uyarmakta gecikmesinin sebebinin, “yerel yöneticilerin, salgını merkezi yönetimden saklamaya çalışması olabileceğini” öne sürdü.

Almanya, Hırvatistan’ın iki bölgesini (Split-Dalmaçya ile Sibenik-Knin) ve Romanya’nın Valcea bölgesini Kovid-19 salgınında riskli bölgeler listesine aldı.

İngiltere de son zamanlarda vakalarda artış yaşanan Hırvatistan ve Avusturya’yı “güvenli ülkeler” listesinden çıkardı, Portekiz’i ise listeye aldı.

Afrika Birliği, kıtada Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında kasıma kadar 20 milyon test kampanyası başlatıldığını duyurdu.

Mısır yönetimi, ülke dışından gelenlere Kovid-19 testi yaptırmaları şartını getirirken, cuma namazlarının Vakıflar Bakanlığının belirleyeceği şartlarda ileriki haftadan itibaren yine kılınmasına karar verildi.

Zambiya’da Devlet Başkanı Yardımcısı Inonge Wina’da Kovid-19’a rastlandığı bildirildi.

Karantina tedbirlerinin 15 Ağustos’tan itibaren adımlı şekilde gevşetildiği Özbekistan’da piyasa yerleri, alış veriş merkezleri, spor salonları ve yüzme havuzları etkinliğe geçti.

Endonezya ve Çin, 3. adım klinik çalışmaları süren Kovid-19 aşısı amacıyla iş birliği anlaşması imzaladı.

Kırgızistan hükümeti, mart sonucunda kapattığı sınırları kısmen açma tarafında karar aldı.

Karar gereği, yabancı uyruklu vatandaşlar, eğitim, sağlık, cenaze hedefiyle ülkeye giriş yapabilecek.

Ayrıca, oturma izni olan yabancı uyruklu vatandaşlar da Kırgızistan’a gelebilecek.

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri