Teknoloji

Koronavirüs Sürecinde Mobil Oyunlara Yoğun İlgi

2020 senesinin ikinci çeyreği ile beraber mobil oyunlara oldukça büyük talep gösterildi!

Abone Ol  
 

2019 yılının son günlerinden bu yana hayatımızda bulunan Koronavirüs pandemisi ile beraber pek çok alışkanlıkta dönüşümler ortaya çıkarken, 2020 yılının ikinci çeyreği itibariyle mobil oyunlara çok daha yoğun bir ilgi gösterildiği saptandı.

2019’un son günlerinde Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve 2020’nin Mart ayına gelindiğinde tüm dünyaya yayılan Koronavirüs pandemisi nedeniyle insanların pek çok günlük rutininde ve alışkanlığında değişim meydana geldi. Bu süreçte özellikle evden çalışma yönteminin de gündeme gelmesi ile beraber evlerinde çok daha yoğun vakit geçirmeye başlayan insanlar, mobil oyunlara da fazlasıyla ilgi gösterdi. Yapılan araştırmalar sonucunda bu senenin özellikle ikinci çeyreği kapsamında mobil uygulamalar ve mobil oyunlar ile ilgili yapılan haber sayısında ciddi bir artış olduğu gözlendi.

Koronavirüs Sürecinde Mobil Oyunlara Yoğun İlgi 2 – save the girl

19 Milyar Dolarlık Harcama

Koronavirüs süreciyle daha çok boş zamana ve evde geçirilen vakte erişen insanlar 2020 senesinin ikinci çeyreği ile beraber mobil oyun indirme hususunda da oldukça büyük talep gösterdiler. Bu süreçte en çok tercih edilen oyunun ise “Save The Girl” adlı oyun olduğu kaydedildi. Aynı araştırma sonucunda elde edilen bir diğer veri ise insanların Koronavirüs sürecinde mobil oyunlar için yaklaşık 19 milyar Dolar değerinde bir harcama yaptıkları bilgisi oldu. Aynı süreçte indirilen toplam mobil uygulama adetinin ise 35 milyar dolaylarında olduğu saptanırken, söz konusu mobil uygulamalar için ise toplamda 27 milyar Dolarlık bir harcama yapıldığı belirtildi.

Koronavirüs pandemisine karşı alınan önlemler kapsamında küresel ölçekte büyük oranda evden çalışma yöntemine geçiş yapılması ile beraber insanların evde geçirdikleri sürelerde büyük artış yaşanmıştı. İş dışında boş vakitlerini çeşitli yollarla doldurmaya çalışan insanların en çok başvurduğu yöntemlerden biri ise mobil oyunlar olarak göze çarptı. Yukarıda bahsedilen veriler de Koronavirüs sürecinin yarattığı bu dönüşümü kanıtlar nitelikte oldu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri