Ekonomi

Koronavirüs Salgınında 36 Bin Kişi İşten Çıkarılabilir

United Airlines şirketi koronavirüs salgını sebebiyle içerisinde bulundukları sektörün negatif etkilendiğini ilan etti

Abone Ol  
 

United Airlines şirketi, koronavirüs salgını sebebiyle rekabet içerisinde bulundukları sektörün negatif etkilenmesi sebebiyle 36 bin kişiyi zorunlu izin kapsamında işten çıkarabileceğini ilan etti.

ABD’deki en büyük hava yolu taşımacılığı şirketlerinden biri olan United Airlines şirketi, tarihin en yıkıcı ekonomik krizlerinden biri ile karşı karşıya olduklarını duyurdu. Şirket yönetimi tarafından çalışanlar ile paylaşılan mesaj kapsamında dünya genelinde seyahat talebinin bir hayli düşük seviyelere gerilediği ve durum böyle devam ettiği takdirde 1 Ekim tarihi itibariyle 36 Bin çalışan ile zorunlu izin kapsamında yolların ayrılabileceği belirtildi.

Her ne kadar tam anlamıyla işten çıkarma anlamına gelmese de zorunlu izne çıkarılması düşünülen kişi sayısının, United Airlines bünyesindeki toplam kişi sayısının yüzde 45’ine denk geldiği gözleniyor. Zorunlu izin kapsamına dahil edilecek olan kişi sayısının seyahat taleplerinde meydana gelebilecek olası bir değişim ve çalışanlarla gerçekleştirilecek olan bire bir görüşmeler ışığında netleşmesi bekleniyor.

Koronavirüs Salgınında 36 Bin Kişi İşten Çıkarılabilir 2 – ucak

40 Milyon Dolarlık Kayıp

ABD’nin en büyük hava yolu şirketlerinden United Airlines, korona virüs salgınının sektör üzerinde yarattığı negatif etkilerin bir neticesi olarak 36 bin çalışanını zorunlu izne çıkarmayı planlıyor. 2019 yılının sonlarında Çin’de ortaya çıkan ancak Mart ayı itibariyle yeni merkez üssü olan ABD’ye hızla taşınan korona virüs salgını, ülkedeki ekonomik temelleri sarsmaya devam ediyor. Bu bağlamda son olarak çarpıcı bir haber ise ülkenin en köklü en fazla ciroya sahip hava yolu şirketlerinden United Airlines yetkilileri tarafından verildi.

36 bin çalışanını zorunlu izne çıkarmayı planlayan şirketin yollarını ayırmayı düşündüğü çalışanları arasında 15 bin dolaylarında uçuş görevlisi ve 2 binden fazla pilotun olduğu söyleniyor.

Koronavirüs pandemisinin özellikle taşımacılık ve seyahat alanında yarattığı negatif etkilerin bir sonucu olarak yaklaşık 40 milyon Dolar seviyesinde bir kayıp yaşadığı belirtilen United Airlines şirketinin, seyahat taleplerinde bir değişiklik olmaması durumunda Ekim ayı itibariyle 36 bin çalışanı ile yollarını ayırması bekleniyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri