Ekonomi

Koronavirüs Salgını Pandemi Sürecinde Online Ödemeler Arttı

Abone Ol  
 

CK Enerji Akdeniz Elektrik Genel  Müdürü olan Erol Değerli, Covid-19 salgını sebebi ile evinde kalan insanların dışarı çıkıp fatura ödemeleri sıkıntıya yol açacağı için internet üzerinden online uygulamalara yönelmelerini dikkat çekti.  Covid-19 salgının daha öncesinde yüzde 1,8 olan online abonelik işlemlerinin oranının mayıs ayı sonu itibari ile yüzde dokuza ulaştığını söyledi.

  • Erol Değerli yaptığı yazılı açıklamada, bütün dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını sürecinde özveri ile çalışarak, internet üzerinde yer alan online ödemeler ile müşterilerinin hayatını bu yaşanılan pandemi sürecinde çok daha fazla kolaylaştırdıklarını belirtti.
    Koronavirüs Salgını Pandemi Sürecinde Online Ödemeler Arttı 2 – online 2

Uygulamalar Üzerinden Elektrik Faturası Ödemek Hızlı ve Güvenilir!

  • Burdur, Antalya, Isparta’da 1,8 milyondan daha fazla aboneye hizmet verdiklerini beirten Genel Müdür Erol Değerli, abonelik işlemleri başlatma ve sonlandırma işlemlerinin şirketinin web sitesi, e-Devlet uygulaması üzerinden ve CK Akdeniz mobil uygulaması üzerinden hızlı ve güvenilir bir şekilde işlemlerin yapıldığını belirtti.
  • Erol Değerli, teknolojiye önem verdiğini anlattı ve de“ Müşterilerimiz dışarıya çıkmadan, evlerinde birkaç dakika içinde güvenli ve kolay şekilde elektrik ile ilgili pek çok talebine yanıt alabildiler. Evinde kalan vatandaşların online uygulamalara yönelmesi, salgın öncesinde yüzde 1,8lerde olan online abone işlemlerinin sayısı mayıs ayı sonu itibari ile yüzde dokuzlara ulaştı. Hedefimiz bu oranları daha yukarıya çekmek”dedi.

Otomatik Ödemeler Talimatı Sayısı da Oldukça Arttı!

  • Erol Değerli, Covid-19 salgını süresince elektrik faturaların otomatik ödenme talimatı sayısının arttığına dikkati çekti. İnternet bankacılığı ve anlaşmalı banka ATM’leriyle CK Akdeniz mobil uygulaması, şirketin internet sitesinin üzerinden elektrik faturası ödeyen tüketicilerin sayısının arttığını bildirdi.
  • CK Enerji Akdeniz Elektrik Genel Müdürü Erol Değerli, CK Enerji Akdeniz Elektriğin müşterilerinin, bankaların üzerinden yaptıkları online talimatlı işlemlerin sayısının ocak ayında %55lerdeyken nisan ayında 65,5lere çıktığını açıkladı.
  • Covid-19 salgısından önce yüzde 24,9 olan banka tahsilatlarının sayısının da yüzde 30,5lere ulaştığını vurgulayan Erol Değerli, tüketicilerin internet üzerinde olan online kanallara daha çok yöneldiğini ifade etti.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri