Sağlık

Korona Virüsü Yenip İşlerine Geri Döndüler

Abone Ol  
 

Konya şehrimizdeki 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu içerisinde birlikte görevlerini icra eden Özpınar çiftine, bundan 2 ay evvel korona virüs pozitif tanısı kondu. Birlikte girdikleri mücadelede korona virüsü yenmeyi başaran çift, hemen ardından hastanedeki görevlerine geri döndü. Korona virüsü yenmelerinin ertesinde koruyucu kıyafetlerini kuşanan Özpınar çifti, derhal hastaların yardımına koştu. Azimli çift üçüncü evlilik yıl dönümlerini de nöbet esnasında kutladı.

Konya iline bağlı Beyşehir ilçesinde aynı 112 Acil Sağlık Hizmet İstasyonu’nda görevlerini icra eden evli çiftten 27 yaşındaki Tayfun Özpınar, bundan 2 ay önce yüksek ateş ve öksürük şikayeti ile hastaneye başvuruda bulundu. Burada Özpınar’a yapılan test pozitif sonuçlandı. Tayfun Özpınar’ın aynı yaştaki eşi Ayşenur’un herhangi bir belirti göstermemesine rağmen ona yapılan test de pozitif çıktı. Bunun ardından Beyşehir Devlet Hastanesi bünyesinde derhal tedavi edilmeye başlayan Özpınar çifti, 5 gün süren hastane tedavilerinin ardından evlerine geçti ve burada karantina süreçlerini devam ettirdi.

Hemen Hastalarına Koştular

5 günlük hastane süreçlerinin ardından 20 güne yakın da ev karantinasında kalan Ayşenur ve Tayfun Özpınar çifti, korona virüsü yenmelerinin hemen ardından işlerine ve hastalarına koştu. Koruyucu kıyafetleri giyip korona virüs vakaları ile ilgilenmeye başlayan genç çift, haberi duyanlar ve hastane personel tarafından alkışla karşılandı. Eşi Tayfun Özpınar’da iki ay önce korona virüs saptanmasının ardından kendinde de herhangi bir belirti bulunmamasına rağmen pozitif çıktığını belirten Ayşenur Özpınar ise hiçbir şikayeti veya belirtisi olmamasına rağmen korona virüse yakalandığını bu sebeple de tüm vatandaşların gözlerini dört açmaları gerektiğini söyledi. İlgilendikleri vakalara da bu konuda birebir tavsiyelerde bulunan Ayşenur ve Tayfun Özpınar çifti, özverileri ve çalışma istekleriyle herkesin takdirini toplamış görünüyor. Genç çift belirti gösterseler de göstermeseler de tüm halkı dikkatli olmaya ve korona virüse karşı belirlenmiş olan tedbirleri uygulamaya davet ediyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri