Teknoloji

Korona Virüs Sürecinde Sosyal Medya Fenomenleri

Sosyal medya ve dijital mecralar üzerinden para kazanmak mümkün mü?

Abone Ol  
 

2019 yılının sonlarında ortaya çıkan ve 2020 yılının Mart ayı itibariyle tüm dünyaya yayıldığı gözlenen korona virüs pandemisi nedeniyle küresel ölçekte birçok şirket evden çalışma yöntemine geçiş yaptı. Bu yeni yönteme bir şekilde ayak uyduran kişiler ise bir yandan da yeni iş imkanları kovalamaya başladı. Bu kapsamda internet ve sosyal medya mecraları üzerinden para kazanma konusu ise gündemin bir numaralı maddesi haline geldi. Instagram, Youtube gibi dijital mecralar üzerinde para kazanmak ise birçok kişinin hayali noktasına geldi.

Instagram platformu üzerinden herhangi bir konuda sayfa açarak kısa bir süre içerisinde para kazanmaya başlamak mümkün görünüyor. Fakat bu iş de tabi ki bazı kurallara sahip. Bu kapsamda mutlak suretle bir vergi levhası alınması, gerçekleştirilen işlerin vergisinin ödenmesi, doğru kişilerle çalışılması, doğru ve halkın genelini rahatsız etmeyecek kelimelerin, fotoğrafların ve videoların kullanılması ve markalar ile sağlıklı bir iletişim kurulması gerekiyor.

Korona Virüs Sürecinde Sosyal Medya Fenomenleri 2 – serap influencer

Fenomenden Kitap

Korona virüs pandemisi sürecinde büyük oranda eve kapanılması ile beraber Instagram da hemen hemen tüm insanlar tarafında kullanılan bir dijital platform haline geldi. Instagram üzerinden para kazanarak özgürce çalışabilmek mümkün. Pek çok insanın hayali de ofiste çalışmak yerine bu yönde şekilleniyor. Bunu gerçekleştiren ve Instagram mecrasında binlerce takipçiye sahip olan Serap Oğuz Tan ise hem konu ile ilgili hem de korona virüs ile ilgili yazdığı bir kitapla gündeme gelmiş durumda. Bu kapsamda örneğine az rastlanır bir şekilde bir yandan Instagram influencerı olarak her daim göz önünde dururken bir yandan da kendi deneyimlerini aktardığı bir kitap yazan Serap Oğuz Tan, söz konusu mesleğin hiç de kolay olmadığını vurguluyor. Kaleme aldığı kitabında dijital ortamlar üzerinden yaşanan aşklardan ve ilişkilerden bahseden Tan, özellikle genç kuşaktaki insanlara da bu konuda çeşitli uyarı ve önerilerde bulunuyor. Bu gibi örneklerine gittikçe daha sık rastladığımız haliyle sosyal medya fenomenleri hayatımızın her alanında daha da aktif ve görünür olmaya devam edecek.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri