Sağlık

Korona Virüs Salgını Kapsamında Dünyada Son Durum

Koronavirüs salgınında son güncel durum hakkında tüm detaylar

Abone Ol  
 

2019 yılının sonlarında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve 2020’nin Mart ayına gelindiğinde tüm dünyaya yayıldığı gözlemlenen korona virüs pandemisi kapsamında vaka sayısı 13 milyon seviyesini geçmiş görünüyor. Virüse karşı 7,6 milyon insan iyileşme başarısı gösterirken 571 binin aşkın kişi ise korona virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

An itibariyle korona virüs salgınından en çok etkilenen ülke 3,4 milyon dolayında vaka sayısı ve 137 bini aşkın can kaybı ile ABD olarak göze çarpıyor. ABD’nin ardından ikinci sırada ise Brezilya yer alıyor.

Çin’de ortaya çıkan korona virüs salgını dünya genelinde varlığını tüm hızı ile devam ettiriyor. Worldometer adlı internet sitesi tarafından yayınlanan veriler ışığında dünya genelindeki vaka sayısının 13 milyon dolayını aştığı kaydediliyor. Korona virüs salgını kapsamında ilk can kaybının ortaya çıktığı 9 Ocak gününden bu yana ise 571 bini aşkın insanın virüs sebebiyle hayatını kaybettiği biliniyor. Virüsü atlatma başarısı göstererek iyileşenlerin sayısı ise 7,6 milyona yaklaşmış görünüyor.

Korona Virüs Salgını Kapsamında Dünyada Son Durum 2 – korona virüs dunya 2

En Çok Etkilenen Ülke: ABD

Korona virüs pandemisinden en çok etkilenen ülke olma niteliği taşıyan ABD’de ise tablo negatif anlamda ilerlemeyi sürdürüyor. ABD’deki toplam korona virüs vaka sayısı 3 milyon 400 bin civarını aşarken 137 bini aşkın vatandaşın da virüs sebebiyle hayatını kaybettiği biliniyor.

ABD’nin hemen ardından korona virüs salgınından en çok etkilenen ikinci ülke olma niteliğini taşıyan Brezilya’da ise vaka sayısı 1.8 milyonu, can kaybı sayısı da 72 bin civarını aşması ile dikkatleri çekiyor.

Korona virüs salgınından çok etkilenen bir diğer ülke ise Hindistan olarak öne çıkıyor. Ülke içerisinde son 24 saat kapsamında 500 kişi virüs nedeniyle hayatını kaybederken, toplam can kaybı sayısı da 23 bin 174 ‘e ulaşmış görünüyor. Hindistan’daki toplam vaka sayısının ise 878 bin civarını aştığı ve hızla artmaya devam ettiği kaydediliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri