Genel

Kolombiya’da polis şiddetine tepki gösterilerinde 7 kişi öldü, 248 kişi yaralandı

 Kolombiya'nın başkenti Bogota'da çarşamba sabaha doğru Javier Ordonez'in (46), polis şiddeti neticesi ölümü ülkede geniş yankı buldu.

Abone Ol  
 

Yerel medyaya yansıyan haberlere göre polis, “sosyal uzaklık kurallarına aykırı şekilde” arkadaşlarıyla beraber içki içtiği gerekçesiyle Ordonez’i gözaltına alabilmek amacıyla yere yatırdı ve bu esnada defalarca şok tabancasını üstünde kullandı.

Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde şüphelinin çoğu kez “Boğuluyorum” diye polise seslendiği ve yardım istediği görülüyor.

Önce karakola götürülen, sonrası da arkadaşları doğrulusunda hastaneye kaldırılan Ordonez’in hayatını kaybettiği bildirildi. Şüphelinin net ölüm sebebi ise şimdilik açıklanmadı.

Söz hususu görüntünün sosyal medyaya yansıması ile ülkenin değişik kentlerinde sokaklara çıkan göstericiler birtakım bölgelerde polis merkezlerini ateşe verdi.

7 birey öldü, 248 birey yaralandı

Yerel medyaya yansıyan haberlerde, çıkan olaylarda şu ana kadar en az 7 bireyin hayatını kaybettiği kaydedildi. Bu 7 şahıstan 5’inin vurularak öldürüldüğü belirtildi.

Bogota Belediye Başkanı Claudia Lopez ise olaylarda şu ana dek 248 bireyin yaralandığını, 100’den çok polisin de olaylara araya girmek eder iken yara aldığını açıkladı.

Yetkililer, polise silah kullanması tarafında bir talimat verilmediğini açıkladı. Fakat medyaya yansıyan haberlerde polisin birtakım bölgelerde göstericilere yönelik silah kullandığı tarafında iddialar yer aldı.

Polisin hadiseleri yatıştırmaya çalıştığı, fakat değişik bölgelerde hadiselerin devam ettiğine ilgi çekildi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri